“Припинити геноцид нації”. Від Зеленського вимагають заборонити підвищення вартості електроенергії

18:14 11.01

Від президента України Володимира Зеленського вимагають “припинити геноцид нації” – заборонити підвищення ціни на електроенергію для населення і підтримати соціально незахищених мешканців країни.

“Припинити геноцид нації”. Від Зеленського вимагають заборонити підвищення вартості електроенергії Фото: Костянтин Ільянок

Про це йде мова у петиції № 22/110878-еп, що оприлюднена 30 грудня 2020 на сайті президента.

Автор звернення Олена Головата вважає абсолютно неконституційним рішення Кабміну про підвищення вартості електроенергії до 1,68 грн за кВт•год. Вона називає його прихованим геноцидом українців, дохід яких часто обмежується сумою в 4-6 тисяч гривень на родину після сплати податків.

За її словами, у винятково важкій ситуації опиняються пенсіонери, сім’ї з дітьми та ті, хто не має фінансової подушки і захворів на коронавірус.

З огляду на екстремальні умови життя в Україні у петиції пропонується встановити диференційовану ціну на електроенергію, яка буде залежати від обсягу споживання електроенергії і чистого доходу на одного члена сім’ї:

  • якщо сім’я за рік споживає 2500 кВт•год і більше – ціна залишається 0,9 грн за кВт•год, незалежно від доходу. Споживає менше, але дохід на одного члена сім’ї до 5 тисяч гривень – ціна не змінюється.
  • Дохід від 5 до 8 тисяч (чистими, після сплати податків) на одного члена сім’ї – пропорційно підвищується, максимум в 1,5 рази (1,35 гривень), з урахуванням рівня споживання.

Володимире Олександровичу, Ви обіцяли, що знизите вартість енергоносіїв в 2 рази. Де ця обіцянка? Підвищили в 2 рази. Наші люди терплячі, але голосують. Ніжками – або в інший світ, або за кордон. Ставленики Р. Л. Ахметова лобіюють його інтереси, тим самим знищуючи атомну енергетику, як дешеву. А Ахметов виробляє дорогу теплову (з вугілля), яку йому треба збути. Не йдіть на поводу у олігархів, інакше сон з фразою “Люди, де ви?” з фільму “Слуга народу” стане реальністю. Ми чекали від Вас іншого”, – підсумовує дописувачка.

За неповних 11 днів петиція зібрала 13 715 підписів з необхідних 25 000.

Читайте також: Уряд Зеленського підвищив тарифи та почав купувати російську електроенергію, – Ар’єв

Нагадаємо, у новому році українцям доведеться звикати до нових цін на транспортування газу, на тепло від ТЕЦ, на газ, на послуги зв’язку, а також на хліб та проїзд у маршрутках і поїздах. Крім того, з 1 січня скасовано пільговий тариф на електроенергію.

Як повідомлялось, у святкові дні Україною прокотилась хвиля “тарифних” протестів. Зокрема, на Різдво мітингарі перекривали трасу Київ – Харків.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...