Прикордонники не змогли підтвердити законність поїздки Аліни Паш до Криму

Автор: Володимир Хлєбников
16:26 16.02

Державна прикордонна служба України не змогла надати інформацію щодо законності перетини адміністративного кордону з Кримом співачкою Аліною Паш. Через гучний скандал артистка вже розірвала стосунки зі своїм директором.

Прикордонники не змогли підтвердити законність поїздки Аліни Паш до Криму

Відповідний допис переможниця національного відбору на Євробачення-2022 оприлюднила 16 лютого на своїй сторінці в Instagram.

Як писав “ВК”, Аліна Паш (Alina Pash) 12 лютого перемогла у нацвідборі Євробачення-2022. Навесні вона мала б представляти Україну в італійському Турині з піснею “Тіні забутих предків”. В середу, 16 лютого, артистка заявила, що знімає свою кандидатуру та відмовляється від участі у конкурсі через хейт та погрози.

Перше, що ми зробили – з’ясували всередині команди обставини, які дали підстави для заяви речника ДПСУ про нелегітимну довідку (про поїздку до Криму, – прим. “ВК”). Виявилося, що поки ми чекали офіційну відповідь на мій запит від Прикордонної служби, член моєї команди намагався знайти цю інформацію якомога швидше й обрав не той шлях, який би погодила я чи будь-хто інший з нас“, – прокоментувала артистка.

Читайте також: Скандал з Євробаченням вийшов на новий рівень: прикордонники заперечили видачу Аліні Паш довідки

Вона запевнила, що бачила саме довідку, “на вигляд – офіційну”. В документі були вказані справжні дати в’їзду до тимчасово окупованого Криму та пункт перетину адмінкордону – КПВВ «Чаплинка».

Якщо довідка, передана членом нашої команди Суспільному мовнику, підроблена чи несправжня, свої висновки мають зробити правоохоронні органи та суд. Зі свого боку ми готові допомагати у встановленні істини … Я хочу вибачитися … Шкода усвідомлювати, що свої ж пхають такі важкі й неприємні палки в колеса. Я розумію, що людиною із моєї команди рухало бажання допомогти, але такого роду допомога недопустима“, – додала Аліна Паш.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Alina Pash (@alinapash)

Вона повідомила, що розриває стосунки зі своїм директором, а також підтвердила, що вже отримала відповідь на свій запит до ДПСУ.

У відповіді прикордонників зазначається, що вони не можуть надати інформацію щодо законності або незаконності перетину Аліною Паш адміністративного кордону у 2015 році, оскільки “інформація у базі даних осіб щодо відомостей про громадян України… зберігається протягом п’яти років“.

Що було раніше. Суспільний мовник, який проводив і транслював національний відбір, повідомив, що отримав інформацію від громадян “про можливу підробку довідки про перетин державного кордону з Кримом командою Alina Pash“.

Мовник звернувся до Держприкордонслужби з проханням підтвердити або спростувати факт підробки документа. Представник мовника також повідомив, що вони не підписуватимуть договору з Аліною Паш щодо її участі на Євробаченні-2022 “до завершення перевірки та з’ясування фактів“.

Як відомо, у 2019 році Аліну Паш занесли до бази сайту “Миротворець” через “свідомий незаконний перетин українського кордону з метою потрапляння в окупований Крим”. Про поїздку до Криму співачка розповіла сама. У 2019 році вона повідомила, що потрапила на півострів з Москви, що суперечить українському законодавству. Саме через це вона й потрапила до бази “Миротворця”. Щоправда, згодом вона запевнила, що потрапила до Криму з території материкової України.

Про ще один скандал, який пов’язаний з фіналом національного відбору на Єврробачення-2022, читайте в матеріалі “Я готова! Аліна Паш зробила гучну заяву щодо участі на Євробаченні-2022“.

Великий Київ у Google News

підписатися