Скандал з Євробаченням вийшов на новий рівень: прикордонники заперечили видачу Аліні Паш довідки

Автор: Володимир Хлєбников
16:55 15.02

Державна прикордонна служба України не видавала співачці Аліні Паш (Alina Pash), яку визнано переможницею національного відбору на Євробачення-2022, довідку про законний перетин адмінкордону з окупованим Кримом, оприлюднену раніше Суспільним мовником.

Скандал з Євробаченням вийшов на новий рівень: прикордонники заперечили видачу Аліні Паш довідки

Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

Як писав “ВК”, Аліна Паш 12 лютого перемогла у нацвідборі “Євробачення-2022”. Навесні реперка має представляти Україну в італійському Турині з піснею “Тіні забутих предків”. Втім, її участь в конкурсі опинилася під питанням. Це сталося через скандал із можливою підробкою довідки про перетин співачкою у 2015 році адмінмежі з окупованим Кримом.

Речник ДПСУ зазначив, що відомство проаналізувала інформацію, яка була поширена Суспільним мовником про видачу відповідного документа для представлення в рамках відбору на Євробачення.

Нам не відомо, що саме за документ опублікований мовником, адже підрозділами Держприкордонслужби такий не створювали і під таким номером нікому не надавали”, — сказав Демченко в коментарі “Суспільному”.

За його словами, відомство також отримало офіційне звернення від Національної суспільної телерадіокомпанії України, аби підтвердити створення такого документу.

Найближчим часом мовник отримає нашу відповідь“, — додав речник ДПСУ.

За даними голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Миколи Чернотицького, відповідь надійде 16 лютого об 11.00.

На запитання, чи  взагалі Аліна Паш має документ про перетин кордону, Демченко відповів так: “ДПСУ не вправі розголошувати конфіденційну інформацію про третіх осіб, у тому числі щодо перетину кордону”. Такі відомості може отримати лише особа, якої це стосується, пояснив речник ДПСУ.

За його словами, підрозділ ДПСУ опрацьовує відповідь на звернення виконавиці щодо її перетину кордону, яке надійшло і зареєстроване у відомстві.

Менеджерка Аліни Паш 15 лютого заявила, що довідку про в’їзд співачки до Криму Суспільному мовнику надав член команди, а не вона сама. Наразі у команді артистки розбираються, як цей документ отримали, та чекають відповідь на запит від ДПСУ.

Читайте також: Аліна Паш відреагувала на звинувачення у фальсифікаціях та симпатіях до Росії

Тим часом голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа повідомила, що Наглядова рада збирається на позачергове засідання, щоб розглянути ситуацію, яка склалася навколо нацвідбору на міжнародний пісенний конкурс “Євробачення”. Засідання відбудеться найближчими днями.

Що було раніше. Суспільний мовник, який проводив і транслював національний відбір, повідомив, що отримав інформацію від громадян “про можливу підробку довідки про перетин державного кордону з Кримом командою Alina Pash“.

Мовник звернувся до Держприкордонслужби з проханням підтвердити або спростувати факт підробки документа. Представник мовника також повідомив, що вони не підписуватимуть договору з Аліною Паш щодо її участі на Євробаченні-2022 “до завершення перевірки та з’ясування фактів“.

Як відомо, у 2019 році Аліну Паш занесли до бази сайту “Миротворець” через “свідомий незаконний перетин українського кордону з метою потрапляння в окупований Крим”. Про поїздку до Криму співачка розповіла сама. У 2019 році вона повідомила, що потрапила на півострів з Москви, що суперечить українському законодавству. Саме через це вона й потрапила до бази “Миротворця”.

Про ще один скандал, який пов’язаний з фіналом національного відбору на Єврробачення-2022, читайте в матеріалі “Я готова! Аліна Паш зробила гучну заяву щодо участі на Євробаченні-2022“.

Великий Київ у Google News

підписатися