Поліція зізналась, що під час відключення світла в місті працювали «антимародерні» групи

Автор: Оксана Тупальська
16:56 08.03.2023

Посилений нагляд правоохоронців за можливими крадіжками в темну пору проводився в усіх великих містах країни з жовтня 2022 року до припинення віялових відключень електрики. Про це розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Поліція зізналась, що під час відключення світла в місті працювали «антимародерні» групи
Світлодіодне освітлення

«Було створено «антимародерні» групи – тобто, групи з оперативників, які працювали превентивно у мікрорайонах населених пунктів, щоб ніякі наші громадяни, які намагалися скоїти злочин, не змогли цього зробити», – розповів Клименко в інтерв’ю Укрінформу.

Для посиленого патрулювання вулиць ще восени минулого року проводили додаткові навчання для поліцейських:

«Коли тільки була імовірність того, що від електроенергії почнуть вимикати міста і села, то весь особовий склад пройшов відповідні навчання. Вони були пов’язані з тим, що у випадку, зокрема, повітряної тривоги і коли ще немає масштабного вимкнення електроенергії, усі служби одразу починали знаходитися у режимі «Standby» (режим очікування – ред.). Ми створили відповідні групи, які повідомляють про небезпеку ракетного чи авіаційного удару, і збільшили патрулі у 2,5 рази якраз у цей час на навчаннях. І потім, коли у нас вимикали світло у багатьох містах, ми якраз це відпрацювали на практиці».

Міністр додав, що в Києві у порівнянні з недавно звільненими від ворога територіями працює значно менше поліцейських – велику кількість складу відправили ближче до фронту:

«Якщо, умовно кажучи, на деокупованій території Херсонської області у нас на 10 тисяч населення працює 140-150 поліцейських, то на мирній території – наприклад, Києва, наразі це 40 поліцейських. Різниця у особовому складі є такою, бо території є великими, десь відсутній зв’язок, постійні обстріли – і на ту чи іншу проблему має постійно бути реагування поліцейських», – сказав Клименко.

Досвід роботи в осінньо-зимовий період та планування допоможе реагувати на наступні надзвичайні події, якщо буде така потреба, переконаний міністр:

«Хоч що було б – чи відключення електроенергії, чи інша надзвичайна подія, – практично 100 відсотків особового складу всіх підрозділів міністерства ми поставимо на службу, поставимо на ноги».

Нагадаємо, “ВК” розповідав про вчинки жителів Київщини на шляху до звільнення від росіян, серед яких і поліцейські в публікації Київщина непереможна: з перших днів війни вони стали на оборону краю.

Великий Київ у Google News

підписатися