“Підвищення тарифів на тлі кризи – злочин проти народу”. Фракція “ЄС” скликає позачергове засідання Київоблради

17:00 13.01

Фракція “Європейської Солідарності” в Київській обласній раді закликає колег зібратись на позачергове засідання сесії облради через ситуацію із підвищенням тарифів на тлі економічної та політичної кризи.

“Підвищення тарифів на тлі кризи – злочин проти народу”. Фракція “ЄС” скликає позачергове засідання Київоблради

Про це йдеться у зверненні політсили.

Як пояснили в “ЄС”, у зв’язку з суттєвим подорожчанням енергоносіїв на сесії Київоблради необхідно невідкладно обговорити та ухвалити рішення, спрямовані на захист соціально-економічних прав мешканців Київщини.

Авторів звернення непокоїть, що разом із підвищенням тарифів зменшуються видатки на виплату пільг та субсидій населенню, і все це відбувається на тлі глибокої економічної кризи, в якій опинилися більшість українців.

Європейський підхід до подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 полягає у серйозній підтримці бізнесу і громадян у випадку, якщо центральний уряд чи місцева влада впроваджують карантин або локдаун. У нас цього, на жаль, не сталося: майже за рік пандемії уряд не спромігся налагодити дієві механізми та знайти резерви такої підтримки у монетизованій формі. Натомість влада ввела кілька локдаунів, максимально заморозивши ділову активність, знищивши тисячі дрібних та середніх бізнесів, а інші поставивши на межу виживання”, – відзначають депутати.

На думку авторів звернення, в таких умовах реальною підтримкою та допомогою людям мав би стати мораторій на підвищення тарифів.

Фактично, влада навіть не думала про пошук реальних механізмів підтримки громадян, адже у вказаних умовах зупинення зростання тарифів було б очевидним базовим заходом сприяння та допомоги людям. Подорожчання комунальних послуг, в умовах економічної і політичної кризи, в яких опинилося наше суспільство, є злочином проти народу України”, – йдеться у листі-пропозиції щодо скликання позачергової сесії.

Депутати “ЄС” пропонують колегам по Київоблраді звернутись до президента України Володимира Зеленського та уряду щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та з вимогою введення мораторію на підвищення тарифів на енергоносії терміном на рік.

Київська обласна рада, як представницький орган територіальних громад Київщини, зобов’язана закликати президента України Володимира Зеленського, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, вплинути на уряд і парламентську монобільшість та у випадку неможливості забезпечення збільшення видатків на субсидії, вжити невідкладних заходів щодо скасування рішення про чергове зростання тарифів з 1 січня цього року та запровадження річного мораторію на таке подорожчання цін на енергоносії”, – говориться у зверненні.

Звернення підписали 37 депутатів Київської обласної ради.

Зауважимо, згідно з положеннями закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сесія обласної ради повинна бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації. Депутатський корпус VIII скликання Київської обласної ради налічує 84 депутати. До складу фракції «Європейської Солідарності» входить 25 депутатів.

Читайте також: Підвищення тарифів на газ: «ЄС» вимагає негайно збільшити видатки на субсидії

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року зросла вартість транспортування газу. Зокрема, тариф “Київоблгазу” збільшився з 0,81 грн до 1,55 грн за кубометр (без ПДВ), “Київгазу” – з 0,28 грн до 0,32 грн. Крім того, з січня 2021 року вартість газу для побутових споживачів газу зросла на 14%. Підвищення тарифів на блакитне паливо спричинило низку протестів в різних містах України.

Після цього в уряді заявили, що розробляють два варіанти зменшення платіжки на газ. Після тривалого обговорення уряд вирішив зменшити ціну на газ для населення нижче ринкової.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...