Уряд розробляє два варіанти зменшення платіжки на газ

21:03 11.01

Під час наради з керівництвом Міненерго, НАК “Нафтогаз”, НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента обговорювались два підходи, які дозволять знизити тарифи на газ для українців.

Уряд розробляє два варіанти зменшення платіжки на газ

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Так, Міністерство енергетики пропонує формувати тарифи на газ за формулою “ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України”. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників, аби запобігти спробам спекулянтів отримувати надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Свій варіант запропонувала державна компанія “Нафтогаз”, суть якого полягає в зростанні конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, що дозволить суттєво зменшити платіжки для українців. Таким чином, якщо газопостачальні компанії почнуть активно конкурувати за базу споживачів, це призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. 

Прем’єр-міністр зазначив, що НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні утримують найвищі тарифи на транспортування газу.

Також Шмигаль нагадав, що на сьогодні в Україні субсидії для оплати комунальних послуг отримують 3,1 млн домогосподарств.

Середній розмір нарахувань, наприклад за листопад 2020 року, становив 1,6 тисячі гривень. Це майже на 250 грн більше, ніж у 2019 році. В окремих регіонах середній розмір субсидії за рік зріс на 300-500 грн щомісячно”, – пояснює Денис Шмигаль. 

Посадовець запевнив, що ця державна політика є справедливою і вона буде продовжуватися разом із програмою щодо відновлення економіки.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року вартість газу для побутових споживачів газу зросла на 14%.

Читайте також: ТЕЦ підвищили тарифи. Де ціни на опалення зростуть найбільше

Великий Київ у Google News

підписатися