Підвищення тарифів на газ: «ЄС» вимагає негайно збільшити видатки на субсидії

11:29 12.01

«Європейська Солідарність» вимагає негайно збільшити видатки на субсидії, передбачені в бюджеті на 2021 рік, у зв’язку з невмотивованим підвищенням цін на газ.

Підвищення тарифів на газ: «ЄС» вимагає негайно збільшити видатки на субсидії

Відповідна заява опублікована на сайті політичної сили.

За іронією долі точнісінько рік тому Зеленський пообіцяв зменшити тарифи вдвічі, натомість їх підвищив. Як справжній господар свого слова, «сам дав – сам забрав». В той же час уряд Зеленського скоротив видатки на субсидії, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів. Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн“, – йдеться у заяві.

Зазначається, що видатки на субсидії можуть падати лише у двох випадках: або при зниженні цін на енергоносії, або при зростанні доходів громадян.

У Зеленського все з точністю до навпаки. Доходи громадян він  обвалив своєю бездарною економічною політикою, а тарифи – підвищив явно в інтересах відомого газовидобувача і вигодонабувача Коломойського. Перше, що ми вимагаємо зробити у цій ситуації – збільшити видатки на субсидії та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету вже на першому в цьому році засіданні Верховної Ради“, – наголошують у “ЄС”.

У «Європейській Солідарності» не виключають, що теперішнє невмотивоване підвищення ціни на газ є частиною багатоходівки, в якій російська агентура спробує повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви.

Недарма п’ята колона вже домовляється про нібито знижку на нібито дешевий російський газ. Досвід вчить: це закінчується ще гірше, ніж дешевий сир у мишоловці – російськими танками на вулицях українських міст“, – підсумовують у партії.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року зросла вартістьтранспортування газу. Зокрема, тариф “Київоблгазу” зросте з 0,81 грн до 1,55 грн за кубометр газу (без ПДВ), “Київгазу” – з 0,28 грн до 0,32 грн. Крім того, з січня 2021 року вартість газу для побутових споживачів газу зросте на 14%. Підвищення тарифів на блакитне паливо спричинило низку протестів в різних містах України.

Після цього в уряді заявили, що розробляють два варіанти зменшення платіжки на газ.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...