Петиція з вимогою усунути Булгакова з публічного простору назбирала необхідну кількість голосів

Автор: Галина Ворона
15:59 24.04

Понад шість тисяч киян підтримали петицію на сайті Київради з вимогою усунути Михаїла Булгакова з публічного простору міста Києва. Цього достатньо, щоб звернення було розглянуте столичною владою.

Петиція з вимогою усунути Булгакова з публічного простору назбирала необхідну кількість голосів
Світлодіодне освітлення

Про це свідчить статистика петиції на сайті Київради.

Автор звернення Олег Слапоспицький просить міську владу “здійснити організаційно-правові заходи щодо повного усунення (демонтажу) з публічного простору пам’ятника М. А. Булгакову (Андріївський узвіз 13), меморіальної дошки М. А. Булгакову (Андріївський узвіз 13), перейменування та зміни експозиції філії комунального Музею історії міста Києва – Літературно-меморіального музею М. Булгакова (Андріївський узвіз 13)“.

Також він додав експертний висновок експертів Українського інституту нацпамʼяті, які визначили пам’ятники й вулиці на честь Булгакова пропагандою російської імперської політики. Самого письменника фахівці визнали імперцем за світоглядом, затятим українофобом.

Наявність у публічному просторі міста Києва меморіальної дошки, пам’ятника та музею М. А. Булгакова є порушенням Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” і несе за собою відповідальність згідно чинного законодавства“, – йдеться у петиції.

Читайте також: Пам’ятник Булгакову в Києві «прикрасили» українофобними цитатами з його творів: активісти вимагають знести монумент 

Зауважимо, памʼятник київському письменнику Михайлу Булгакову був відкритий у жовтні 2007 року. Створення та встановлення памʼятника у натуральну величину письменника профінансував Денис Басс – тоді перший заступник голови КМДА Леоніда Черновецького та начальник головного управління економіки та інвестицій Києва.

Нагадаємо, голова Українського інституту Національної пам’яті Антон Дробович пояснив, що ніхто не забороняє читати чи досліджувати творчість Михайла Булгакова, але смішно мати у столиці незалежної України вулиці або обʼєкти названі на честь російського імперця та одного з авторів міфу про український антисемітизм. А музею Булгакова за законом про деколонізацію доведеться змінити назву.

Крім того, Дробович попередив, що Росіяни будуть використовувати таких імперців, як Булгаков, для своєї цинічної брехні – пропаганди дикунства та “огульного націоналізму” у Києві: скажуть, що ми “Шарикові”.

Великий Київ у Google News

підписатися