ПЦУ уклала договір на проведення різдвяного богослужіння в Успенському соборі Лаври

Автор: Галина Ворона
13:36 06.01.2023

Представники московського патріархату не можуть заспокоїтись через видворення з Києво-Печерської лаври та намагаються втриматись у храмах, на які вже не мають права. Тим часом Мінкульт дав дозвіл на різдвяну службу предстоятеля ПЦУ Епіфанія в Успенському соборі, тож заповідник уклав відповідну угоду.

ПЦУ уклала договір на проведення різдвяного богослужіння в Успенському соборі Лаври
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє ВВС News Україна.

Зазначається, що пізно ввечері 5 січня УПЦ Московського патріархату, яка раніше погодинно орендувала Успенський собор Верхньої лаври, заявила, що ПЦУ не має договору оренди і не може проводити службу в головному соборі лаври 7 січня.

При цьому в УПЦ МП посилаються на слова в. о. генерального директора національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександра Рудника під час зустрічі з представниками цієї церкви, яка відбулась зранку 5 січня.

“Він заявив, що ніяких звернень про використання Успенського собору та Трапезного храму для проведення богослужінь з боку ПЦУ не надходило, так само до заповідника не надходило і жодних розпоряджень щодо цього, а про намір очільників цієї конфесії перебувати 7 січня в Успенському соборі йому не відомо, тому підтвердити таку інформацію він не може”, – йдеться в заяві УПЦ МП.

На відео, яке виклали в УПЦ МП, Рудник каже, що “станом на зараз”, тобто ранок 5 січня, до нього з цього приводу не звертались.

“Враховуючи, що досі жоден представник міністерства культури України не прокоментував заяву, опубліковану на сайті ПЦУ про богослужіння 7 січня, оголошені нею заходи на території Лаври є спробою силового захоплення Успенського собору шляхом шантажу та введення в інформаційну оману суспільства”, – заявили в УПЦ МП.

ВВС News Україна зв’язалась Олександром Рудником, і він заперечив повідомлення УПЦ МП.

“Та розмова на відео відбувалась вчора у першій половині дня. На той момент не було розпорядження про богослужіння. Але у другій половині дня до мене надійшло звернення від ПЦУ про проведення богослужіння і про отримання дозволу від міністерства культури. Я надав дозвіл і уклав угоду на проведення богослужіння 7 січня. Всі документи зараз є, в УПЦ оприлюднили ввечері застарілу інформацію“, – пояснив Рудник.

За його словами, йдеться про разову оренду для богослужіння.

Представник заповідника додав, що сили правопорядку будуть стежити завтра за тим, щоб подія відбулась без жодних ексцесів.

Видання також оприлюднило документ, який підтверджує надання згоди міністерством культури на проведення служби ПЦУ в Успенському соборі.

Успенський собор лаври та Трапезна церква до кінця 2022 року перебували у погодинній оренді УПЦ МП.

Проте державна не продовжила договір користування. 5 січня міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що спеціальна комісія завершила перевірку майна двох споруд і вони остаточно повернуті в користування державі.

При цьому намісник лаври, митрополит УПЦ МП Павло відмовився підписувати акт перевірки.

У другій половині дня до мене надійшло звернення від ПЦУ про проведення богослужіння і про отримання дозволу від Міністерства культури. Я надав дозвіл і уклав угоду на проведення богослужіння 7 січня“, – розповів виданню в. о. гендиректора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександр Рудник.

Він пояснив, що йдеться про разову оренду для богослужіння.

Зокрема, заповідник “Києво-Печерська лавра” уклав угоду з ПЦУ на проведення служби 7 січня з 8:00 до 12 години дня.

Представник заповідника додав, що правоохоронці будуть стежити за тим, щоб подія відбулась без жодних ексцесів.

Читайте також: Зіпсував історичну пам’ятку: намісник Києво-Печерської лаври увіковічнив самого себе на стінах собору

 Як писав “ВК”, Успенський собор та Трапезна церква до кінця 2022 року перебували у погодинній оренді УПЦ МП. Проте державна не продовжила договір користування.  З нового року в Успенському соборі і Трапезному храмі вже не буде богослужінь УПЦ (МП). 1 січня представників Московського патріархату не пустили до Верхньої лаври, а Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври повернули державі.

Варто зазначити, що у Києві біля Музею історії України досі знаходиться незаконна споруда – РПЦ, проповіді там про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

Великий Київ у Google News

підписатися