Отруєння школярок у Боярці: що з’ясували під час службового розслідування

Автор: Галина Ворона
21:11 12.04

У Боярці завершилось службове розслідування причин смерті дівчинки-підлітка в академічному ліцеї “Гармонія”. Трагічна подія сталась 16 лютого. Дві учениці ліцею під час уроку наковтались пігулок з лікарським препаратом, внаслідок чого одна з них померла прямо в приміщенні школи.

Отруєння школярок у Боярці: що з’ясували під час службового розслідування

Про результати розслідування повідомив міський голова Боярки Олександр Зарубін.

За його словами, з’ясувалося, що не існує ніякого “міфічного челенджу з груп смерті в соціальних мережах”, який нібито спричинив трагедію. Цю версію вигадала одна з жертв отруєння, яку вдалося врятувати.

Як зазначається, поширення такої версії подій було зручним для директора ліцею, аби відвести увагу від власної професійної відповідальності за життя дітей під час навчального процесу.

Встановлено, що обидві дівчинки раніше вже мали прояви суїцидальної та деструктивної поведінки, а також неодноразово перебували у нестабільному емоційному стані, внаслідок ускладнених стосунків та непорозуміння з батьками у своїх родинах. Зокрема, у померлої учениці були шрами від порізів на руках, а врятована дівчинка намагалася знову вчинити собі шкоду вже у медичному закладі відразу після трагедії”, – розповів міський голова.

Розслідування підтвердило, що загибла дівчинка раніше зверталася за допомогою до шкільного психолога через серйозні проблеми з комунікацією у родині, а врятована дитина мала напередодні серйозний нервовий зрив під час навчання.

Зі слів учнів, дівчата неодноразово шукали в інтернеті інформацію про те, як заподіяти собі шкоду, аби привернути до себе увагу. Про все це було відомо керівнику школи, проте ці особливості підлітків не враховувалися у навчально-виховному процесі”, – додав Олександр Зарубін.

Він планує одразу після послаблення карантинних заходів ініціювати продовження роботи цієї ж спеціальної комісії із перевірками рекомендаційного характеру в усіх освітніх закладах на території Боярської міської територіальної громади.

Міський голова додав, що під час перевірки також виявили “факти грубих порушень фінансової діяльності в ліцеї “Гармонія”, що, на думку комісії, впливали на якість організації навчального процесу та спричиняли матеріальну шкоду громаді, про них офіційно повідомлено в правоохоронні та антикорупційні органи.

Висновок комісії: рекомендувати оголосити догану Сушко Світлані Миколаївні, директору Боярського академічного ліцею “Гармонія” Боярської міської ради”, – підсумував Олександр Зарубін. 

Нагадаємо, трагедія сталась в ліцеї 16 лютого цього року. Дві учениці сьомого класу придбали в аптеці “Дротаверин” та вжили кожна по 40 таблеток в приміщені школи. Медикам вдалось врятувати тільки одну дівчинку. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...