Навіщо позбавляти НАУ статусу національного? – студенти не розуміють, міністр освіти пояснює

Автор: Оксана Тупальська
17:27 17.10.2023

Одночасно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр освіти Оксен Лісовий опублікували практично ідентичні пости про те, що відбудеться реорганізація Національного авіаційного університету. І в перших поясненнях кажуть, що вагомий мінус – навчальний заклад не виготовляв дрони під час війни. Студентів та викладачів звістка про реорганізацію обурює, вони питають, навіщо такі “реформи”.

Навіщо позбавляти НАУ статусу національного? – студенти не розуміють, міністр освіти пояснює
Світлодіодне освітлення

“Сучасна війна — війна технологій і БПЛА зокрема. Один із найпопулярніших запитів від військових сьогодні – це поставка дронів, які використовують як для здійснення розвідки, так і для безпосереднього ураження цілей. Від початку повномасштабного вторгнення маємо не одну вдалу українську розробку БПЛА, що вже добре проявила себе на фронті, але жодна з них не вийшла зі стін НАУ”, – повідомляється на сторінці Лісового у соцмережі. 

“Під час війни всі мають працювати на підвищення обороноздатності держави. НАУ мав стати центром розвитку авіапілотування та розробки БПЛА. Але університет не показав ефективності. Держава не побачила жодного дрона, розробленого спеціалістами університету, від початку повномасштабної війни”, – в унісон пише у своєму ТГ Михайло Федоров.

Повідомлення стали причиною активного обговорення. 

Питають Лісового і про те, хто буде наступним ректором навчального закладу та до чого тут Луцький. (Як відомо, ректор НАУ Максим Луцький, вихідець з Партії регіонів та вже відомий корупційними скандалами пішов у ЗСУ).

Тоді як народний депутат від “Слуг народу”, представник комітету освіти, науки та інновацій в парламенті Роман Грищук коментуючи повідомлення ініціатора “реорганізації” Михайла Федорова пише, що Луцький в позбавленні навчального закладу статусу національного не винен. 

“Камишін і компанія навантажують замовленнями наші оборонні заводи, Федоров і Brave1 підтримують розробки і стартапи у сфері мілітарі-тек”.

Тим часом ті, кого стосується доля національного вишу – бо їм там вчитися і працювати, схоже, не розуміють, про що йдеться прогресивним керманичам. Питають, чи не було в МОН іншого способу прибрати Луцького з посади, аніж влаштовувати реорганізацію.

Зрештою, учасники риторично зазначають, що залишилося в Києві “реорганізувати” КПІ та Драгоманова – бо і там вчаться дистанційно під час війни. 

А патріотично налаштовані спостерігачі за процесом питають міністра Лісового, навіщо у новій назві навчального закладу застосовують слово “льотна”. Аж надто в стилі східного сусіда, говорять.

(За словами Оксена Лсового, НАУ буде поділено на два заклади вищої освіти: Державний університет «Київський авіаційний інститут» та Українську державну льотну академію (м. Кропивницький).

Нагадаємо, у НАУ вже заявили, що  будуть оскаржувати рішення про реорганізацію у суді. Представники авіаційної спільноти, що надіслали лист до Дениса Шмигаля та Володимира Зеленського, заявили, що позбавлення Національного авіаційного університету статусу та так звана реорганізація призведе до проблем в авіаційній галузі держави та зупинить підготовку пілотів. 

Колишнього ректора НАУ Луцького підозрюють в організації корупційних схем, зокрема із землями, прилеглими до університету, незаконним звільненням професора та відрахуванням голови студради через участь у мітингу проти Шкарлета. Луцький є кумом Дмитра Табачника та вихідцем з команди Януковича. Після того, як урядовці анонсували свою реорганізацію, Луцкий повідомив, що йде на фронт та залишає навчальний заклад. Тепер виконує обов’язки ректора проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку НАУ Олексій Шкуратов.

У 2022 році Національний авіаційний університет увійшов до десятки серед ТОП-100 вишів за найбільшим попитом вступників. Навчальний заклад посів третю сходинку в країні після Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського та Київського національного університету ім. Шевченка.

Великий Київ у Google News

підписатися