Це зупинить підготовку пілотів – авіаційна спільнота різко засудила наміри урядовців позбавити НАУ статусу національного вишу

Автор: Оксана Тупальська
14:51 10.10.2023

Позбавлення Національного авіаційного університету статусу та так звана реорганізація призведе до проблем в авіаційній галузі держави та зупинить підготовку пілотів. Про це заявили представники авіаційної спільноти, що надіслали лист до Дениса Шмигаля та Володимира Зеленського.

Це зупинить підготовку пілотів – авіаційна спільнота різко засудила наміри урядовців позбавити НАУ статусу національного вишу
Світлодіодне освітлення

За підсумками проведення науково-практичної конференції “Стан та перспективи використання існуючого парку транспортної авіації в інтересах України” представники авіаційної спільноти підготували лист-звернення  Президенту України Володимиру Зеленському, Голові ВРУ Руслану Стефанчуку, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та Міністру освіти і науки України Оксену Лісовому.

У документі нагадують про те, що ліквідація НАУ призведе до погіршення міжнародних відносин закладу, негативно вплине на визнання організаціями, які дають дозволи та погодження на цивільні авіаперевезення, а також до втрати підстав для якісної підготовки пілотів.

«Авторитет університету сьогодні є визнаним у багатьох країнах далекого та близького зарубіжжя (більше 50 країн), для яких протягом багатьох років здійснюється підготовка фахівців авіаційної галузі. Тому припинення цього процесу позначиться не тільки на долі слухачів-іноземців, а також на міжнародних відносинах закладу і галузі в цілому», – зазначають у зверненні.

Додають також, що непродумана реорганізація може нашкодити авіаційній галузі країни:

«Насамперед це стосується втрати чинності сертифіката на підготовку Національним авіаційним університетом льотного складу, що практично зупинить підготовку пілотів в Україні. Конференція вважає недоцільною ліквідацію НАУ шляхом його реорганізації та створення нової юридичної особи”.

У листі зазначається, що проект розпорядження МОН щодо намірів  реорганізації НАУ та позбавлення його статусу національного було підготовлено та скеровано різним відомствам КМУ на погодження без відома НАУ, колективу університету та без рішення Вченої ради, що грубо порушує чинне законодавство України та гарантовані ним принципи автономії ЗВО. 

Як відомо, урядовці вирішили «реорганізувати» НАУ, позбавивши його статусу національного. Офіційною причиною назвали корупційні дії з землею керівництва навчального закладу. Після вказаної заяви ректор НАУ (який є кумом Дмитра Табачника та вихідцем з команди Януковича) Максим Луцький повідомив, що йде на фронт та залишає навчальний заклад. Тепер виконує обов’язки ректора проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку НАУ Олексій Шкуратов.

Про спроби «реорганізувати» національний університет т.в.о. ректора НАУ Олексій Шкуратов повідомив у зверненні керівництво Міжнародної асоціації цивільної авіації ІСАО.

«На початку буремного лютого 2022 штаб-квартира ІСАО (м. Монреаль, Канада) проводила оцінку відповідності Європейського регіонального навчального центру ІСАО з авіаційної безпеки (Інститут ІСАО) вимогам Міжнародної організації цивільної авіації. Перевірка підтвердила ефективну та якісну підготовку авіаційних фахівців з авіаційної безпеки, матеріально-технічну базу, інфраструктуру НАУ», – зазначив Шкуратов.

Колишнього ректора НАУ Луцького підозрюють в організації корупційних схем, зокрема із землями, прилеглими до університету, незаконним звільненням професора та відрахуванням голови студради через участь у мітингу проти Шкарлета. Протести відбувалися у столиці під Офісом президента та Кабміном. Студенти вимагали зняти з посади Шкарлета.

Читайте також: Нищення національного університету чи реорганізація: навіщо під час війни втручаються в роботу НАУ?

«ВК» раніше розповідав, що вчена Рада Національного авіаційного університету попросила урядовців передати Льотну академію, розташовану у Кропивницькому, Харківському національному університету, а також під опіку Міноборони. Відділити академію від НАУ члени Кабміну зажадали в ході «реорганізації» вишу.

У 2022 році Національний авіаційний університет увійшов до десятки серед ТОП-100 вишів за найбільшим попитом вступників. Навчальний заклад посів третю сходинку в країні після Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського та Київського національного університету ім. Шевченка.

Великий Київ у Google News

підписатися