Втричі дорожче. Жителі Виноградаря отримали платіжки із захмарними сумами

Автор: Володимир Хлєбников
11:58 12.01.2022

Новий рік для деяких мешканців столичного Виноградаря ознаменувався новими проблемами. Вони отримали платіжки за грудень, в яких електроенергія коштує втричі дорожче, ніж для всіх інших киян. У своїх бідах люди звинувачують забудовника. На їхню думку, він не повною мірою виконав свої зобов’язання перед ними.

Втричі дорожче. Жителі Виноградаря отримали платіжки із захмарними сумами Фото: Фото: facebook.com/groups/kristergrad

У той час, як влада повсякчас вихваляється “заморожуванням” тарифів на період опалювального сезону, деякі кияни не знають, де взяти гроші на оплату електроенергії по нових цінах. Саме в такій ситуації опинилися власники квартир в будинку № 5 по вулиці Сергія Данченка, що в Подільському районі.

Що було раніше. Наприкінці грудня 2021 року “ВК” писав про тривожну ситуацію, що склалася на вулиці Сергія Данченка, 5 на Виноградарі. Тамтешній забудовник, компанія “ДБК-4”, перед самим Новим роком повідомив про необхідність компенсувати йому витрати за спожиту електроенергію. Все б нічого, але тариф, який обслуговуюча компанія вистановила місцевим мешканцям, втричі вищий за попередній, а саме 5,07 грн/1 КВт.

Жителі ЖК “Крістер Град” звинувачують забудовника у тому, що той протягом п’яти років так і не спромігся (або не захотів) передати 25-поверховий будинок на понад 720 квартир на баланс міських електромереж. Це призвело до того, що для ДТЕК “Київські електромережі” вказаний будинок – звичайний будмайданчик. 

Також стало відомо, що аналогічна проблема із захмарними тарифами виникла й у інших інвесторів “ДБК-4”. Детально про всі хитросплетіння читайте в матеріалі “Тарифний «подарунок». Мешканцям Виноградаря втричі підняли ціни на електроенергію“.

Читайте також: На Сирці мешканці проблемної недобудови обігріваються дровами (ФОТО)

Отже, дива не сталося. На різдвяні свята жителі будинку № 5 почали отримувати електронні платіжні квитанції з урахуванням “промислового” тарифу на ЕЕ. Раніше вони платили 1,68 грн/1 КВт, тому різниця в графі “разом до сплати” стала відчутною.

В нашому розпорядженні є кілька платіжок. Суми в деяких з них, незалежно від квадратури, дійсно вражають.

Не почувши більш-менш зрозумілої відповіді ані від забудовника та нав’язаної ним компанії з обслуговування, ані від оператора, ані від постачальника, мешканці багатоповерхівки спільно вирішили не оплачувати електроенергію за новим тарифом. Вони звертатимуться до КМДА (і не лише), вимагаючи, щоб їхній будинок нарешті передали на баланс міських електромереж.

Це точка неповернення! Ми вимагаємо, щоб забудовник виконав всі свої зобов’язання, а не “прикривався” відмовками про будівництво метро на Виноградар або зведенням сусіднього житлового комплексу. До чого ми тут взагалі?! Нас багато, наша ситуація, на жаль, непоодинока. Наприклад, мешканцям ЖК “Навігатор” на Оболоні також виставили захмарні рахунки за електроенергію. Можливо, будемо об’єднуватися“, – зазначив один з представників ініціативної групи.

За його словами, люди гостро відчувають несправедливість та налаштовані досить рішуче.

До речі, “ВК” також чекає на відповіді “ДБК-4” (або корпорації “ДБК-Житлобуд”) і ДТЕК “Київські електромережі”. Відповідні запити вже надіслані. ДТЕК повідомив, що наше звернення “зареєстровано та передано в роботу відповідальному підрозділу“. В “ДБК” поки що грають у мовчанку.

Нагадаємо, раніше “Великий Київ” писав про те, як кияни відреагували на черговий “відосік” АТ “Київметробуд” про “активне” будівництво метро на Мостицький масив і Виноградар.

Читайте також: Під Києвом забудовник за допомогою “тітушок” та монополій 5 років “кошмарить” інвесторів

Великий Київ у Google News

підписатися