Мешканцям Оболоні, яким встановили захмарні тарифи, почали вимикати світло

Автор: Володимир Хлєбников
00:47 08.02

Замовник будівництва попередив про припинення подачі електроенергії до ЖК “Навігатор”, який розташований на Балтійському провулку в Оболонському районі Києва. На такий крок він пішов через заборгованість за спожиту мешканцями електроенергію.

Мешканцям Оболоні, яким встановили захмарні тарифи, почали вимикати світло

Замовником будівництва на Балтійському провулку є ТОВ “Київський склотарний завод”, а забудовником – ПрАТ “Домобудівний комбінат №4”, який входить до складу корпорації “ДБК-Житлобуд”.

Раніше “Великий Київ” детально писав про те, як забудовник “ДБК-4” та нав’язана ним компанія з обслуговування змушують киян платити за спожиту електроенергію за комерційним тарифом (5,07 грн/1 КВт), який втричі вищий, ніж для населення. Також ми писали про те, як мешканці ЖК “Крістер Град” і “Навігатор” чинять опір, відстоюючи свої права.

У листі до ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі”, ТОВ “Київські енергетичні послуги” та НКРЕКП директор склотарного заводу зазначає, що “у зв’язку з непроведенням з боку ПрАТ “ДБК-4” розрахунків за електричну енергію, спожиту мешканцями багатоквартирних будинків на території ЖК “Навігатор”, подачу електроенергії буде припинено о 12.00 7 лютого“.

Попри серйозність намірів, повного відключення електроенергії в “Навігаторі” поки що не сталося. Втім, за словами місцевих жителів, близько години в ЖК не працювали ліфти через відсутність електрики. Відключення ліфтів у 25-поверховому будинку є надзвичайною подією.

За даними пабліка “Життя Оболонського району”, “відключення незаконне і загрожує кримінальними справами“.

Наразі незрозуміло, як далеко зможуть зайти замовник будівництва та постачальник ЕЕ. Також залишається загадкою, що з цього приводу планує робити забудовник – “ДБК-4”. Саме забудовник не виконав усі необхідні технічні умови для підключення будинків до міських електромереж. Через це будинки вважаються не житловими, а промисловими об’єктами, тобто будівельними майданчиками, для яких тариф набагато вищий.

Читайте також: Жителі Печерська шоковані: у буферній зоні Лаври може з’явитися черговий монстр-хмарочос

“ВК” повідомляв, що ситуація з тарифами в “Навігаторі” та в ЖК “Крістер Град” на Виноградарі мала вирішитися до кінця січня. Втім, запланована зустріч за участі всіх причетних до неї сторін так і не відбулася, а забудовник продовжує “морозитися”. Ігнорує проблему й міська влада.

Тим часом тисячі мешканців вказаних комплексів відмовляються сплачувати неадекватний тариф, вимагають передати їхні будинки на баланс ДТЕК, встановити ціну на ЕЕ на рівні 1,68 грн/1 КВт. Крім того, вони готуються до нових акцій протесту й до відстоювання своїх прав у суді.

“Великий Київ” продовжує пильно слідкувати за розвитком подій.

Великий Київ у Google News

підписатися