Лишатимуть прав: в Україні хочуть ввести штрафні бали для водіїв

Автор: Марія Супрун
12:59 10.01

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про введення штрафних балів для водіїв. Як тільки їх набереться 12 – водія тимчасово позбавлять права керування транспортним засобом.

Лишатимуть прав: в Україні хочуть ввести штрафні бали для водіїв

Проект закону №6502 опубліковано на сайті ВР.

Передбачено, що порушення Правил дорожнього руху буде оцінюватися в діапазоні від одного до п’яти штрафних балів:

  • 1 бал – непристебнутий ремінь безпеки, перевезення дітей без автокрісла;
  • 2 бали – перевищення швидкості на 20 км/год, порушення правил проїзду перехресть, обгону, зупинок громадського транспорту, недотримання дистанції, використання за кермом мобільного телефону;
  • 3 бали – порушення правил руху і зупинки на смузі для громадського транспорту, перевищення швидкісного режиму на 50 км/год, ненадання проїзду швидкої, пожежним, а також поліцейським машинам, перевищення кількості пасажирів у маршрутному транспорті;
  • 5 балів – перевищення встановленої швидкості більш ніж на 50 км/год, створення аварійної ситуації, втеча з місця ДТП.

У разі нарахування водієві дванадцяти і більше штрафних балів (водієві, якому посвідчення водія видано вперше менш ніж один рік тому – восьми), уповноважена посадова особа Нацполіції виносить рішення про тимчасове призупинення дії водійського посвідчення.

Бали за порушення ПДР планують нараховувати паралельно зі штрафами. Штрафні бали водія обнуляються через один рік (365 днів) з дня їх нарахування.

Призупинення дії прав водій може оскаржити в суді, але під час розгляду справи їздити все одно не зможе, інакше заплатить штраф 3400 гривень.

Запровадження штрафних балів – тобто тієї позитивної практики, яку вже мають зарубіжні країни і яка доводить свою ефективність або вже довела, ми маємо ввести у нас. І зараз ми розробляємо законопроект, який буде запропонований саме законодавчому органу держави для розгляду та прийняття , щоб ми могли посилити не лише контроль, а й профілактику вчинення правопорушень“, – кажуть у поліції.

Нагадаємо, під Києвом водій Lexus протаранив дві огорожі та будівлю (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися