#ЛесяУкраїнка150. День народження поетеси відзначають флешмобом

Автор: Галина Ворона
14:33 25.02

Користувачі соцмереж запустили флешмоб до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, громадської діячки Лесі Українки. До акції доєднуються музейні працівники, артисти, громадські діячі та усі, хто живе з поезією Лесі у серці.

#ЛесяУкраїнка150. День народження поетеси відзначають флешмобом

Поціновувачі творчості Лесі Українки декламують на камеру улюблені твори та діляться ними у соцмережах з тегом #ЛесяУкраїнка150.

Актор і колишній міністр культури Євген Ніщук, вирішив, що поезія Лесі найкраще звучить серед давніх поліських хатин Національного музею народної архітектури та побуту України.

Його підтримав народний артист України Тарас Жирко.

Долучилась о флешмобу і працівниці Національного музею народної архітектури та побуту України Ольга Філюк, Мирослава Татарчук, Інна Кукліна.

Українська співачка Ірина Федишин продекламувала один із своїх улюблених віршів – “Конвалія”.

Саме сьогодні, у день 150-річчя від дня народження Лесі Українки, віршем Лесі Українки “Сафо”  відкриває свій відеопроєкт “Хрестоматія” фронтвумен гурту ONUKA Ната Жижченко.

До 150-річчя Лесі “Радіо Свобода” запросило відомих українців прочитати вірш Лесі Українки Contra Spem Spero! (“Без надії сподіваюсь!”). У записі відео спецпроєкту взяли участь відомі українські актори та акторки театру і кіно Ірма Вітовська, Євген Нищук, Олесь Задніпровський, Ахтем Сеітаблаєв, Богдан Бенюк, Римма Зюбіна та Остап Ступка, а також  відомі музиканти – Джамала, Фагот, Freel та інстаблогер Джуда Келечі.

Читайте також: Косач Talks: у столиці стартує мистецький проєкт до ювілею Лесі Українки

Нагадаємо, лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко привітав українців з 150-річчям Лесі Українки, а президент Володимир Зеленський  передав квіти.

До дня народження поетеси у столиці присвятили низку заходів. Зокрема, проєкт Косач Talks, виставку в Нацмузеї літератури. Театр Лесі Українки покаже костюми, створені для вистав впродовж 60 років, а Нацбанк випустить пам’ятну банкноту. Крім того, до 150-річчя Лесі Українки випускають нецензурований 14-томник.

Великий Київ у Google News

підписатися