“Сором мовчки гинути й страждати, як маємо в руках хоч заржавілий меч” – Порошенко привітав українців з 150-річчям Лесі

Автор: Галина Ворона
09:28 25.02

25 лютого 2021 року відзначається 150-річчя від дня народження Лесі Українки — видатної української письменниці, поетеси, перекладачки та громадської діячки. П’ятий президент України і лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко привітав співвітчизників з днем народження найвідомішої українки, для якої все українське “було полем боротьби за свободу проти давнього і хижого ворога”.

“Сором мовчки гинути й страждати, як маємо в руках хоч заржавілий меч” – Порошенко привітав українців з 150-річчям Лесі

Петро Порошенко нагадав, як  у січні 2014-го разом з Шевченком і Франком Леся стала символом і оберегом для тих, хто протистояв режиму Януковича, як на стіні у центрі міста з’явився портрет Лесі Українки в образі берегині барикад, як надихали учасників Революції Гідності її слова: “Сором мовчки гинути й страждати, як маємо в руках хоч заржавілий меч”.

Леся належала до вузького прошарку української еліти того часу, який творив саму культурну ауру українства, примножував її та зберігав. Подивіться якось на фото Лесиних батьків з гостями, з дорослими і дітьми. Кожне ім’я – постать майбутньої української визвольної революції. Це – несхитна боротьба за Україну, яку не спинили ні ГУЛАГ, ні голод, ні еміграція. У темні часи вони зберегли і передали нащадкам ідею окремішнього українського національного життя”, – сказав політик.

Він зауважив, що все українське для Лесі було полем боротьби за свободу проти давнього і хижого ворога, а свою позицію вона чітко сформулювала в поезії: “Готова хоч в абіссінське горожанство перейти, аби не бути російською підданою. Бо підданства того зовсім не вважаю ні за яку національну ознаку, скоріше – за національне нещастя”.

Леся Українка як ніхто, передчувала бурі ХХ століття, що несли загрози, але давали шанс. Легендарна Леся, тендітна фізично і велет духу, додає нам сил у боротьбі за Україну. Без жодного перебільшення, найвідоміша українка усіх часів – це вона, Українка. Вітаю вас, дорогі українці, із 150-річчям від дня її народження. Слава Україні!” – підсумував Петро Порошенко.

Читайте такожКосач Talks: у столиці стартує мистецький проєкт до ювілею Лесі Українки

Нагадаємо, у петиції на сайті Кабміну пропонують дерадянізувати Лесю.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...