Театр Лесі Українки покаже костюми, створені для вистав впродовж 60 років

23:58 07.02.2021

Національний музей Тараса Шевченка запрошує на унікальну виставку “Історія в костюмі”, організовану Театром імені Лесі Українки. На ній будуть представлені оригінальні театральні костюми, створені для вистав за творами Лесі Українки з 1939 до 2002 року.

Театр Лесі Українки покаже костюми, створені для вистав впродовж 60 років

Як розповіли на Facebook-сторінці музею, виставка присвячена 150-літтю з дня народження Лесі Українки та 80-літтю від дня присвоєння театру імені Лесі Українки.

Більшість костюмів, які ви побачите на виставці, представляють 4 версії втілення на сцені філософсько-поетичної драми “Камінний господар”. ЇЇ герої вперше вийшли на сцену Київського державного російського драматичного театру у січні 1939 року. Вистава стала свідченням творчої зрілості театру та визначила його майбутнє ім’я: з квітня 1941 року Київська російська драма називається Театром імені Лесі Українки.

Художній керівник театру режисер Костянтин Хохлов тричі звертався до постановки цієї драми (1939, 1946, 1951), намагаючись осмислити і донести до глядачів глибину авторського задуму поетеси.

Продовженням сценічного життя “Камінного господаря” стали постановки 1971 року (режисер Микола Соколов) і 2002 року (“У полоні пристрастей”, режисер Михайло Резнікович).

Драма Лесі Українки “У пущі” (режисер Микола Соколов) увійшла до репертуару театру в 1957 році, а у 1979 році сама Леся Українка стала героїнею вистави “Сподіватися” за п’єсою Юрія Щербака (режисер Ірина Молостова).

Уже понад п’ятнадцять років кожен новий сезон театру відкривається виставою “У полоні пристрастей” (“Камінний господар”) Лесі Українки. З часом змінюється її акторський склад і глядацька аудиторія, а разом з ними – і сама вистава. Незмінними залишаються інтерес до твору і ставлення до автора.

Виставка триватиме з 10 по 28 лютого 2021 року у Національному музеї Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 12).

Читайте також:  Золото-платина, сапфіри-діаманти. У Києві вперше показують колекцію брошок від Van Cleef & Arpels 

Нагадаємо, столичні театри підготували у новому сезоні низку прем’єр. Крім того, відпочити від сірої зими посеред квітучого саду можна в оранжереях ботсаду, де починають квітувати азалії.

Великий Київ у Google News

підписатися