Київські екологи закликали підписати петицію про заборону косити траву

08:27 28.08.2022

На сайті Київської міськради продовжується збір підписів за припинення скошування трави у столиці. Київські екологи пояснили, чому важливо підтримати цю ініціативу.

Київські екологи закликали підписати петицію про заборону косити траву
Світлодіодне освітлення

До кінця збору підписів залишилося 28 днів. Петицію № 10972 підтримали вже понад 4100 осіб, однак для її розгляду потрібно зібрати 6000 голосів.

Уже не перший рік створюються петиції, у яких люди просять припинити скошування трави, а також наводять масу фактів про те, що шкоди довкіллю наноситься такими діями дуже багато. Тому дуже велике прохання розглянути це питання та прийняти логічне рішення, яке не буде шкодити довкіллю, а також звільнить дуже багато коштів… та людських ресурсів на більш важливі речі для міста“, – зазначив автор звернення Сергій Прима.

Читайте також: Фахівці не радять купатися на 14 столичних пляжах: в чому причина

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) прокоментував петицію, закликавши мешканців столиці підтримати її.Зокрема, екологи стверджують, що косіння трави негативно впливає на птахів.

Особливо шкідливий систематичний покіс трав. Злітки (пташенята, які вчаться літати) багатьох птахів годуються комахами, а через надмірну стрижку газонів, а найчастіше і вибривання їх налисо, комахи майже зникли. Чисельність солов’їв у Києві за останні 10–15 років впала на третину. Ці птахи будують гнізда на землі, тому благоустрій заважає їм розмножуватися. На жаль, були випадки, коли косильники просто не помічали кладку і проходили тримером прямо по гніздах“, – йдеться у повідомленні на сторінці УКУЦ у Facebook.

Інша велика вразлива група, яка страждає через косіння трави, – це джмелі та дикі бджоли, “які не можуть зібрати нектар та пилок на стрижених газонах“.

“При такій частоті укосів досягти цвітіння, а тим більше дозрівання насіння рослини, як правило, не встигають. Виснажуються не лише “життєві сили” вже зростаючих багаторічників, а й банк насіння у ґрунті, який дозволив би їм відновитися у майбутньому”, – пояснили екологи.

Крім того, трава на газонах збирає пил – чим вона пишніша, тим більше.

Нагадаємо, раніше у КП “Київзеленбуд” пояснили, як треба косити траву біля будинків і доріг.

Великий Київ у Google News

підписатися