Київрада не буде розглядати питання про екопарк “Осокорки”: що сталося

Автор: Володимир Хлєбников
11:21 09.12.2021

Питання про подальшу долю екопарку “Осокорки” не може і не буде розглядатися на засіданні Київради 9 грудня.

Київрада не буде розглядати питання про екопарк “Осокорки”: що сталося

Про це повідомив депутат фракції “Європейська Солідарність” Леонід Ємець.

Офіційно повідомляю. Дане питання не може бути розглянуте Київрадою сьогодні поки не пройде профільну комісію, яку я очолюю. Засідань комісії сьогодні не заплановано“, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Раніше про розгляд питання щодо збереження або забудови екопарку повідомив депутат Верховної Ради Олександр Маріковський. Він назвав 9 грудня “днем ікс” для “Осокорків”.

Читайте також: Павлівському скверу видали “броню” від забудовника у вигляді ботанічних пам’яток

План забудови на місці зеленої зони на Осокорках передбачає зведення 25 нових висоток. Банк «Аркада», який збанкрутував восени 2020 року, залишив кілька недобудованих ЖК. Завершувати будівництво ЖК «Патріотика на озерах» має девелопер Stolitsa Group. Воно заплановане на перешийку між озерами Небреж і Тягле. У проєкті нового Генплану Києва території біля озер Небреж і Тягле, які активісти вимагають перетворити на екопарк «Осокорки», позначені як багатоповерхова забудова. Проти цього будівництва вже давно виступають мешканці району, які об’єдналися в ініціативу «Екопарк Осокорки».

Нещодавно Київська міська державна адміністрація анонсувала будівництво парку у Дарницькому районі за проєктом ГО «Національний парк збереження та збагачення флори й фауни Осокорки».  Цікаво, що ця організація була створена усього за два тижні до оголошення цього рішення.

На анонсовані міською владою плани відреагували представники ГО «Екопарк Осокорки», вони заявили, що у проєкті новоствореної ГО площа майбутнього екопарку зменшилася удвічі, із 650 гектарів, на яких планується забудова, до 350 гектарів.

Екологи називають територію екопарку “Осокорки” “кондиціонером” прилеглих територій житлових масивів.

Великий Київ у Google News

підписатися