Територію екопарку “Осокорки” можна назвати “кондиціонером” прилеглих територій житлових масивів

Автор: Любава Лисичкіна
13:20 17.07

Велика зелена зона ефективно сприяє зниженню температури на значній площі прилеглої забудови у спекотні дні.

Територію екопарку “Осокорки” можна назвати “кондиціонером” прилеглих територій житлових масивів
Чому екопарк “Осокорки” такий важливий розповів у Facebook  депутат Київради з фракції “Європейська Солідарність” Олександр Супрун.
 
За словами депутата, екопарк розташований поруч із сміттєспалювальним заводом “Енергія”, станцією теплопостачання “Позняки” і Бортницькою станцією аерації, і суттєво зменшує негативний вплив цих об’єктів на екологічний стан Дарницького району.
 
Також  значним є вплив і на тепловий режим району, що стає особливо важливим в наш час загальної зміни клімату. Адже велика зелена зона ефективно сприяє зниженню температури на значній площі прилеглої забудови у спекотні дні. Супрун вважає, що  територію екопарку можна назвати “кондиціонером” прилеглих територій житлових масивів.
 
За словами політика, не слід забувати і про історичне значення і значення для самоідентифікації мешканців південного лівобережжя Києва: майже не тронуті господарською діяльністю останні залишки заплавних лук Лівобережжя, стариці Дніпра.
 
“Історичні події, пов’язані із історією Києва (княгиня Ольга з її ритуальними купаннями, князів Олега, Ігоря і Святослава. Осокорківські заплавні луки є останніми автентичними свідками затятих боїв князів київських із печенігами з 980-років, з Юрієм Долгоруким 1137 року, ханом Батиєм у 1240 році і іншими загарбниками, щоб не допустити їх на святі київські гори по іншу сторону Дніпра). Історія сел Осокорки і Познями (мали своєрідний побут: під час розливів по вулицям не ходили, а плавали на човнах, були традиційними рибалками із покоління у покоління – рибу продавали у Києві”, – розповів Супрун.
 
Нагадаємо, у проєкті нового Генплану Києва території біля озер Небреж і Тягле, що їх активісти вимагають перетворити на екопарк «Осокорки», позначені як багатоповерхова забудова.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...