Екопарк “Осокорки” буде забудовано – ЗМІ

15:04 16.04.2020

У проєкті нового Генплану Києва території біля озер Небреж і Тягле, що їх активісти вимагають перетворити на екопарк «Осокорки», позначені як багатоповерхова забудова.

Екопарк “Осокорки” буде забудовано – ЗМІ

Про це повідомляє видання Чесно.

Територію забудови на етап 20 років позначили жовтим, на перспективу – бірюзовим – кажуть, така етапність забудови може бути на руку менеджерам забудовника, щоб продавати першу чергу квартир із краєвидом на луки. 

Це стандартна модель. Ми ж спілкуємося з людьми, які там живуть, у “Патріотиці”. Чимало мешканців саме житлового масиву є активістами екопарку. Вони розповідають, що коли купували квартири в “Патріотиці” й запитували, що буде за вулицею Колекторною, чи буде там забудова, то їх з піною в роті менеджери банку запевняли, що там ніякої забудови не буде. І люди з упевненістю купували квартири, вважаючи, що їхній будинок – останній, а далі – природа”, – розповідає активіст екопарку “Осокорки” Максим Стравінський.

При цьому проєктувальники лишають зелені зони у вигляді двох ландшафтних заказників місцевого значення «Озеро Тягле» (42) та «Осокорківські луки» (40). На сторінці Генплану у Facebook повідомляється, що ці об’єкти враховано за рішеннями Київради 2019 року.

 

Додатково в проєкті Генерального плану міста Києва враховані рішення КМР 2019 року “Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення “Озеро Тягле”, “Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення “Труханів острів” та рішення “Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення “Осокорківські луки”. Зазначені об’єкти ПЗФ (природно-заповідного фонду, – прим. ЧЕСНО) в матеріалах Генерального плану відображені як існуючі”, – зазначено на сторінці Генплану у Facebook.

Захисник екопарку “Осокорки” Максим Стравінський у коментарі Руху ЧЕСНО зауважує, що з проєктом нового Генплану активісти ознайомилися ще на етапі його подання до КМДА, оскільки працювали над петицією №713 і проєктом екопарку “Осокорки”. У процесі ознайомлення вони вносили пропозиції до нового історико-архітектурного опорного плану (ІАОП), який є законодавчою основою для майбутнього проєкту Генплану міста.

Відповідно до проєкту Генплану розроблено компромісний варіант. Проголосовані Київрадою об’єкти ПЗФ, які передано на баланс КП “Плесо” та КП “Київзеленбуд”, внесено як зелені зони. А спірні території, котрі в оренді в Непопа й банку “Аркада”, позначено знову як забудову. Але це не змінює нашої позиції. Бо і самою петицією №713, і заснуванням нашої ГО в нас чітко прописано не тільки створення екопарку “Осокорки” на певних територіях, а й внесення змін до існуючого або майбутнього Генплану з відображенням тієї ініціативи щодо зміни цільового призначення землі. Передумовою створення екопарку є визначення статусу цих земель. Ми від цього не відступаємо… Зауваження передано до Інституту Генплану”, – каже Стравінський.

Зазначається, що ділянки, які в новому проєкті Генплану позначені під забудову другої черги, згідно з публічною кадастровою картою, перебувають у комунальній власності. При цьому в південно-західній частині екопарку через невизначену чітко межу між Києвом та областю відбулося накладення комунальних ділянок територіальної громади столиці з ділянками площею до 2 га, наданими областю в приватну власність із цільовим призначенням “для ведення індивідуального садівництва”.

Активісти критикують новий проєкт Генерального плану Києва, називаючи його незбалансованою, нашвидкуруч зібраною моделлю.

Інститут Генплану тим часом анонсує, що громадські слухання з цього питання відбудуться після закінчення карантину, і закликає киян уважно вивчити матеріали проєкту та надіслати свої зауваження й пропозиції на електронну адресу [email protected], а також на поштову адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 32.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, зелену зону поряд з озерами Небреж і Тягле на Осокорках площею понад 176 гектарів у 2005 році віддали в оренду компанії “Контактбудсервис”. Там планують збудувати ЖК «Патріотика на озерах» – 40 25-поверхівок. Місцеві мешканці виступають проти забудови  і вимагають створення на цій території екопарку

31 січня 2019 Київрада розірвала договори оренди зі скандальним забудовником і створила на цій території ландшафтний заказник “Осокорківські луки”.

У червні 2019 суд суд скасував дозвіл на будівництво скандального житлового комплексу на Осокорках, але у лютому 2020 Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії-забудовника про відновлення дозволу на будівництво ЖК «Патріотика на озерах» та повернув справу на розгляд суду першої інстанції.

Великий Київ у Google News

підписатися