Павлівському скверу видали “броню” від забудовника у вигляді ботанічних пам’яток

Автор: Володимир Хлєбников
16:13 02.12.2021

На території Павлівського скверу, який розташований в Шевченківському районі Києва, оголосили три ботанічні пам’ятки природи місцевого значення.

Павлівському скверу видали “броню” від забудовника у вигляді ботанічних пам’яток

В Київраді сподіваються, що це збереже”зелену оазу” від забудови.

Зокрема, у сквері оголошено такі ботанічні пам’ятки: “Багатовіковий дуб Павлівського скверу”, “Багатовіковий дуб Малишева” та “Багатовікова липа Венгринівського”.

Багатовікові дерева зростають у межах скверу на розі вулиць В. Винниченка та Павлівської, який перебуває на балансі та обслуговуванні комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Шевченківського району міста Києва“, – йдеться у повідомленні Київради.

Читайте також: Вулиця проти забудовників. Щойно зламали будівельний паркан на місці Екопарку Осокорки

Депутатка фракції “Слуга народу” Ксенія Семенова нагадала, що “на території пам’яток природи забороняється будь-яка діяльність, яка загрожує збереженню або призводить до зміни первісного стану рослин“.

Багатовікові дерева дуба черешчатого віком близько 200 років та 230 років, а також липи віком близько 200 років потребують оформлення природоохоронного режиму. Ми маємо зберігати знакові зелені насадження на території міста, адже це також є частиною ефективної екологічної стратегії. Необхідно захистити історичні дерева від знищення“, – сказала депутатка під час засідання Київради 2 грудня.

Нагадаємо, в квітні Шостий апеляційний адміністративний суд скасував дозвіл на будівельні роботи на вул. Гоголівська, 32-В. Нтериторії Павлівського скверу планувалося зведення будівлі вище 100 метрів.

Великий Київ у Google News

підписатися