Київрада сьогодні має вирішити долю екопарку “Осокорки”

Автор: Галина Ворона
08:41 09.12.2021

Депутати Київради на сьогоднішньому засіданні мають вирішити питання про забудову або навпаки – збереження екопарку “Осокорки”.

Київрада сьогодні має вирішити долю екопарку “Осокорки”

Про це повідомив у Facebook депутат Верховної Ради Олександр Маріковський.

За його словами, сьогодні “день “ікс” для екологічної ідентичності Київради.

Одне проголосоване та підтримане рішення дорівнює забудові території Києва, яка є природним заказником. Видається мені, що настав час почути киян та їх бажання зберегти хоч щось в Києві, що не буде заливатися бетоном і забудовувати багатоповерховими стінами. Звертаюсь до депутатів Київради, зберегти власну гідність та цінності і не підтримувати відповідне рішення Київради”, – додав депутат.

До слова, сьогоднішнє засідання Київради буде другим за цей тиждень  – перше відбулось 7 грудня: що прийняли депутати.

Читайте також: Місто готове підтримати ініціативу щодо створення парку «Осокорки» 

Нагадаємо, що план забудови на місці зеленої зони на Осокорках передбачає зведення 25 нових висоток. Банк «Аркада», який збанкрутував восени 2020 року, залишив кілька недобудованих ЖК. Завершувати будівництво ЖК «Патріотика на озерах» має девелопер Stolitsa Group. Воно заплановане на перешийку  між озерами Небреж і Тягле. У проєкті нового Генплану Києва території біля озер Небреж і Тягле, що їх активісти вимагають перетворити на екопарк «Осокорки», позначені як багатоповерхова забудова.

Проти цього будівництва вже давно виступають мешканці району, які об’єдналися в ініціативу «Екопарк Осокорки».

Нещодавно Київська міська державна адміністрація анонсувала будівництво парку у Дарницькому районі за проектом ГО «Національний парк збереження та збагачення флори й фауни Осокорки».  Цікаво, що ця організація була створена усього за два тижні до оголошення цього рішення.

На анонсовані міською владою плани відреагували представники ГО «Екопарк Осокорки», вони заявили, що у проекті новоствореної ГО площа майбутнього екопарку зменшилася удвічі, із 650 гектарів, на яких планується забудова, до 350 гектарів.

Нагадаємо, територію екопарку “Осокорки” можна назвати “кондиціонером” прилеглих територій житлових масивів.

Великий Київ у Google News

підписатися