Гроші заплатили, квартир немає: «Київміськбуд» безнадійно заморозив 22 багатоповерхівки

Автор: Оксана Тупальська
17:44 06.10.2023

Інвестори, які вклали майже всю суму вартості в квартири, які зводить «Київміськбуд» не певні, чи дочекаються свого майна. Забудовник поринув у безпробудну кризу. 20 тисяч людей отримають квартири, якщо завершення їх будівництва профінансують з і так дірявого під час війни бюджету Києва.

Гроші заплатили, квартир немає: «Київміськбуд» безнадійно заморозив 22 багатоповерхівки
Світлодіодне освітлення

До початку повномасштабного вторгнення «Київміськбуд» володів третиною ринку столиці, 80% акцій належить громаді столиці.

Офіційна причина зупинки будівництва – зниження попиту під час війни на новобудови, пише Ліга.Бізнес. Також у прес-службі «Київміськбуду» журналістам повідомили, що висотки замерзли, бо частину працівників забрали на фронт, будівельні матеріали подорожчали, з електрикою були перебої, а у місті лунають обстріли ракетами та дронами.

Варто нагадати, що в цей самий час родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра активно зводять для себе нові квадратні метри. 

Станом на середину червня 2022 року продажі квартир відновили 123 столичні ЖК. Це понад 55% об’єктів, які продавалися у січні перед повномасштабним вторгненням. 

Водночас, як можна побачити з дослідження, проведеного наприкінці літа 2023 року  інвестиційно-девелоперською компанією City One Development, ціни на столичну нерухомість на первинному ринку досягли довоєнного рівня.

А вартість житла у новобудовах з кінця літа вираховують за курсом 40-42 грн/$. Інвестори, які вкладають у квадратні метри, купують з шаленою переплатою – майже у 30%.

Тим часом, «Київміськбуд» має сім об’єктів із ступенем готовності більше 80% (ЖК “Урлівський-2”, “Абрикосовий”, “Кирилівський гай”, Twin House, Freedom, “Гвардійський” та “Подол Град”) та п’ять – із ступенем готовності менше 30% (ЖК “Курнатовського”, “Мілос”, “Італійський квартал-2”, “Чарівне місто”, Urban Park). І на всіх них роботи зупинено.

Кажуть, що проблема почалася ще під час епідемії коронавірусу. Та додають, що аби добудувати 20 житлових комплексів (ЖК) компанії знадобиться 17,7 млрд гривень. Плюс – від продажу усієї нерухомості, яка є на різних стадіях у робочому портфелі компанії, можна отримати майже 24 млрд гривень.

“Але це не означає, що компанія вже має ресурси продовжувати будівельні роботи на усіх комплексах активними темпами. Адже для подальшого продажу цієї нерухомості, вартість якої вивела б підприємство у “плюс”, її необхідно спочатку збудувати, а для цього Київміськбуд потребує коштів тут і зараз», – пояснюють в «Київміськбуді».

Та додають, що відновлення будівництва розпочнеться після закінчення війни, коли перемога вплине на активізацію ринку нерухомості.

У КМДА отримали від «Київміськбуду» звернення з вимогою надати з бюджету міста 17,7 млрд грн на завершення будівництва . Проте за висновками аудиту Департаменту внутрішнього фінансового контролю сума значно завищена і на завершення робіт достатньо 6,5 млрд грн.

«Чистий дохід компанії в 2022 році склав 1,8 млрд гривень – це більше, ніж в 2020 році, коли компанія заробила 1,5 млрд гривень. Сума капіталовкладень за 2022 рік склала 2,24 млрд гривень. За минулий рік було куплено 625 квартир. Цікаво, що в 2022 році компанія оплатила робіт та послуг на понад 1,5 млрд гривень. Але будівельні роботи на об’єктах проводилися або повільно, або взагалі були призупинені», – коментує графіку Ліга.Бізнес.

Не вірять забудовнику і інвестори, які вклали свої гроші в квартири. Кажуть, що за роботами спостерігають та на об’єктах бачать по 12-20 будівельників, які роблять вигляд, що щось будують і висотки не заморожені.  

Раніше “ВК” розповідав, що забудовник ТОВ «Смарт – Девелопмент», відновив будівництво комплексу Citizen біля Солом’янського ландшафтного парку та нищить довкілля. 

Великий Київ у Google News

підписатися