82 роки тому Київ бомбили з повітря та знімали на відео: 22 червня День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

12:37 22.06.2023

Літаки 4-го повітряного флоту Люфтваффе 22 червня 1941 року бомбардували Київ. А оператор журналу “Німецький щотижневий огляд” знаходився в кабіні одного з бомбардувальників і виконував спецзавдання влади – знімав атаку на плівку. 25 червня цей фільм показали в усіх кінотеатрах Німеччини.

Світлодіодне освітлення

Саме ці кадри нині є документальним свідченням початку німецько-радянської війни, бої якої є одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Німецькі війська 22 червня скинули на столицю 90 фугасних і запалювальних бомб. Під час першого бомбардування загинуло до 200 жителів Києва. На відео видно сліди від вибухів біля нового стадіону (НСК “Олімпійський”), який планували відкрити 22 червня 1941 року.

Льотчики намагалися розбомбити міст через річку і ангари військового аеродрому “Київ”. Перші бомби падали на військові точки в Святошино, на Подолі і Повітрофлотському шосе.

Постраждав завод “Більшовик”. одна з бомб влучила в чавуноливарний цех… 23 червня с заводу несли на кладовище 17 трун. Відома також історія, що під час хвилини мовчання кришка одного з гробів підвелася – “небіжчиком” виявився контужений ливарник Іван Махиня. Звичайно, зважаючи на слабші ніж нині методи документування, можна стверджувати, що це було легендою, однак, з огляду на ситуацію – може бути і цілковитою правдою. 

Німецько-радянська війна є складовою східноєвропейського театру воєнних дій Другої світової війни.

На боці Німеччини виступили Італія, Угорщина, Румунія, Хорватія, Болгарія, Словаччина і Фінляндія, Радянський Союз підтримували держави-союзники, насамперед США та Велика Британія.

Верховна Рада України у 2015 році встановила  законом «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» 9 травня Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Символом Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті і примирення, стала квітка червоного маку. 

Великий Київ у Google News

підписатися