Депутати Київради від “ЄС” виступали за зміну назви, пояснюючи, що Повітрофлотський проспект у Києві отримав свою назву “в ознаменование развития и укрепления Красного Воздушного Флота” та пропонували змінити назву – проспект “Європейського Cоюзу”.
За офіційним висновком Експертної топонімічної комісії Києва та Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект та вулиця дерусифікації чи декомунізації не підлягали, адже сучасна назва проспекту з 1963 року, і не містить ознак пов’язаних з комуністичним режимом.
Однак вулиця та проспект потрапили у список на дерусифікацію.
На сайті Київради була зареєстрована петиція №11737 “#ЗбережемоПовітрофлотський – не дамо знищити історію Києва” з проханням виключити назву Повітрофлотського проспекту зі списку перейменувань. Однак, петиція з необхідний 6000 голосів набрала 3678 підписів.
Історик та голова топонімічної комісії Києва Олександр Алфьоров пояснював, що назва проспекту у киян асоціюється виключно з історією розвитку повітроплавання та потужною науковою школою.
Вчора стало відомо, що 38% киян підтримали рішення Експертної комісії та вирішили залишати назву Повітрофлотський проспект у столиці. 30% віддали голоси за перейменування на честь “Європейського Союзу”.
Також кияни дерусифікували проспект Правди (Подільській район столиці), названий на честь комуністичної газети. 44% підтримали назву “Європейського Союзу”, рекомендованого експертною комісією.
Член топонімічної комісії Києва Тиміш Мартиненко-Кушлянський висловив вдячність киянам, які віддали голоси за збереження у топоніміці Києва назви Повітрофлотського проспекту.
“За останній тиждень мені довелось почути немало історій про те, як прості кияни підтримували і допомагали одне одному відстоюючи Повітрофлотський проспект. Попри усе, це випробування зробило нас сильнішими. А ще – сотні людей відкрили для себе славетні сторінки історії київської авіації, дізнались про героїв Повітряного флоту УНР. Такі випробування вчать ще більше любити Місто і дбати про нього”, – зазначив він на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: У Київраді хочуть націоналізувати приміщення посольства РФ
Загалом, після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році у Києві було перейменовано 239 проспектів, бульварів, вулиць провулків та тупиків. Абсолютна більшість – за процедурою дерусифікації.
Як повідомляв “ВК”, після дерусифікації, яка розпочалась з 24 лютого, у Києві з’явилися провулок Кузьми Скрябіна, Чорнобаївська площа, вулиці Романа Ратушного, видатного громадського діяча Євгена Чикаленка, лідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача Пантелеймона Куліша, українського поета, кіносценариста, культурно-громадського діяча, першого голови Народного руху України, Героя України Івана Драча, лідерки громадянського суспільства, яка зробила вагомий внесок у розвиток соціологічної науки в Україні, а також розвиток демократії та інституту вільних та чесних виборів Ірини Бекешкіної.