У Києві видали брошуру з усіма перейменуваннями вулиць, площ та бульварів – де подивитись

Автор: Галина Ворона
14:52 28.12.2022

Департамент суспільних комунікацій КМДА підготував єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані об’єкти вуличної мережі протягом 2014-2022 років.

У Києві видали брошуру з усіма перейменуваннями вулиць, площ та бульварів – де подивитись
оренда квартири Київ

Як повідомляє КМДА, за цей час нові назви отримали 436 вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ. Практично половина з них – 202 об’єкти – перейменовано цього року, після початку повномасштабного вторгнення в рамках процесу дерусифікації за окремою процедурою.

За словами директора Департаменту Романа Лелюка, його підрозділ проводить масштабну інформаційно-комунікаційну кампанію щодо перейменувань у столиці, яка передбачає розповсюдження інфографічних матеріалів у соціальних мережах, розміщення зовнішньої реклами та виготовлення буклетів із перейменованими вулицями у кожному районі.

Також видали загальний збірник, де знайомимо киян із новою назвою їхньої вулиці та постаттю, на честь якої вона найменована. Тобто наша мета – не просто позбавити від ідеологічних кліше та міфів російської імперської спадщини, ми хочемо, аби кияни більше знали про тих, на честь кого перейменували їхню вулицю”, – зауважив чиновник.

Для зручності користувачів перейменовані вулиці згруповані відповідно до районів столиці. Брошура доступна онлайн.

Окрім того збірник можна буде знайти у Vcentrі HUB, ЦНАПах, районних державних адміністраціях тощо.

Читайте також: Дерусифіковану вулицю на Святошині перейменували на честь редактора першого повного “Кобзаря” Тараса Шевченка

Нагадаємо, після 24 лютого у Києві розпочалась дерусифікація вулиць, провулків та бульварів, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. Таким чином у столиці вже перейменували 237 міських об’єктів. Так з’явилися провулок Кузьми Скрябіна, Чорнобаївська площа, вулиці  Романа Ратушного, видатного громадського діяча Євгена Чикаленка, лідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача Пантелеймона Куліша, українського поета, кіносценариста, культурно-громадського діяча, першого голови Народного руху України, Героя України Івана Драча, лідерки громадянського суспільства, яка зробила вагомий внесок у розвиток соціологічної науки в Україні, а також розвиток демократії та інституту вільних та чесних виборів Ірини Бекешкіної.

Великий Київ у Google News

підписатися