Коломойський загримів під санкції США

Автор: Тетяна Сененко
16:05 05.03

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю, 5 березня, оголосив про внесення до санкційного списку українського бізнесмена Ігоря Коломойського й членів його родини через причетність до корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА у 2014-2015 роках

Коломойський загримів під санкції США

Заяву Блінкена оприлюднила пресслужба Держдепу США.

“Сьогодні я оголошую про внесення (до санкційного списку – ред.) олігарха та колишнього українського державного чиновника Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції… Окрім Ігоря Коломойського, я вношу (до санкційного списку – ред.) наступних членів найближчої родини Ігоря Коломойського: його дружину Ірину Коломойську, його дочку Анжеліку Коломойську та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Ця дія робить Ігоря Коломойського та кожного з цих членів його сім’ї позбавленими права в’їзду до США”, – заявив держсекретар США.

У заяві йдеться, що на посаді голови ОДА з 2014 по 2015 рік, Коломойський був “причетний до корупційних дій, що підривали верховенство права та віру української громадськості в демократичні інститути та громадські процеси свого уряду, включаючи використання його політичного впливу та офіційної влади для його особистої вигоди.

Як вказано, внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського й членів його найближчої родини відбулося відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значної корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА у 2014-2015 рр..

Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів США ввело санкції проти низки громадян України та інформресурсів за втручання у президентські вибори. Зокрема, в санкційний список увійшов народний депутат від “Слуги народу” Олександр Дубінський.

 “Слуги народу” не поспішають обговорювати це питання, тому що  “зайняті більш нагальними питаннями”.

Реакції Зеленського теж не було, лише за кілька днів у Офісі президента повідомили, що ОП “зробить усе, що в його силах, для того, щоб відповідальні за втручання у вибори в Сполучених Штатах Америки були притягнуті до відповідальності, незалежно від партійної приналежності”, і обіцяли найближчим часом оприлюднити конкретні кроки.

До слова, 2 лютого 2021 року президент України Зеленський ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Також на 5 років ввели санкції проти каналів 112-Україна, NewsOne, ZIK – Новий формат, Аріадна ТВ, ТВВибор, Партнер ТВ і Лідер ТВ, телерадіокомпанія 112-ТВ, НОВИНИ 24 ГОДИНИ, Нові комунікації. Також, літаки нардепів від ОПЗЖ Медведчука й Козака також потрапили  під санкції РНБО.

3 лютого голова СБУ Іван Баканов наголосив, що рішення РНБО – це послідовний крок української влади у боротьбі з російською гібридною агресією, що спрямований на захист територіальної цілісності та суверенітету України і не має жодного відношення до обмеження свободи слова.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися