Дизайнер створив 3D-реконструкцію легендарного ланцюгового моста в Києві

Автор: Марія Супрун
17:46 20.01

Графічний дизайнер Максим Макаров показав візуалізацію Миколаївського ланцюгового моста, який існував у Києві з 1853 по 1920 роки.

Дизайнер створив 3D-реконструкцію легендарного ланцюгового моста в Києві

Побачити, як виглядала переправа можна на сторінці дизайнера.

За словами Макарова, він хотів показати, яким був міст «за життя», намагався точно відобразити всі елементи конструкції та передати атмосферу кінця 19-го століття.

Щоб відтворити зовнішній вигляд мосту, дизайнер спершу створив 3D-реконструкцію.

Довідково. Миколаївський ланцюговий міст збудували в Києві в 1853 році за проєктом англійського інженера Чарльза Віньоля. Це була перша капітальна переправа через Дніпро. Міст перевершив за розмірами споруджений за кілька років до нього Ланцюговий міст Сечені в Будапешті та став одним із найбільших у Європі тих часів. Переправу зруйнували польські війська в 1920-му році.

Згодом, вцілілі опори Миколаївського ланцюгового моста використали для зведення нового моста ім. Євгенії Бош, який було зруйновано в 1941 році. Майже на тому ж місці, де колись був Миколаївський міст, у 1968-му збудували міст Метро. Днями, коли рівень вдови в Дніпрі впав кияни зробили фото, на яких видно залишки фундаменту опор Ланцюгового мосту.

У мережі також з’явилися унікальні історичні світлини будівництва переправи та паломників на фоні ланцюгового мосту. Також фото мосту можна переглянути тут.

До слова, в столиці є міні-скульптурка проекту “Шукай” “Ланцюговий міст”.

Великий Київ у Google News

підписатися