Чергова сесія Київради: що прийняли депутати

Автор: Тарас Шевченко
17:15 24.09.2021

У четвер, 23 вересня відбулось чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було дуже багато питань – їх розгляд затягнувся майже на 8 годин.

Чергова сесія Київради: що прийняли депутати

Засідання розпочалося під егідою боротьби з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19. Адже останніми тижнями захворюваність стрімко зростає, як і навантаження на медичну систему міста.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час сесії повідомила, що наразі визначено 16 закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. У них розгорнуто 4192 ліжка, з яких 96% забезпечені централізованою подачею кисню. Зараз завантаженість ліжок у цих лікарнях складає 20%.

Також, у разі потреби, визначили дві резервних лікарні на 1118 місць, але відсоток ліжок, до яких підведено кисень, невідомий. Таким чином, всього Київ має 5310 ліжко-місць у 18 закладах охорони здоров’я. Як демонстрували минулі «хвилі» пандемії, цього мало, але можна нарощувати потужність за рахунок відомчих лікарень (наприклад, заклади охорони здоров’я МВС, «Укрзалізниці» та інших).

Заступник голови КМДА, депутат від «Європейської солідарності» Володимир Прокопів виступив з проханням запросити на наступне засідання Київради міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, аби той проінформував громаду про подальші плани в реаліях пандемії коронавірусу.

Оскільки від сьогоднішнього дня ми знаходимось у жовтій зоні, і небезпека захворюваності на COVID-19 зростає, кияни звертаються з логічними  запитаннями: чи може центральна влада закрити нас на повний локдаун, чи потрібно нам мати третю дозу вакцини, чи може центральна влада закрити транспортне сполучення в місті? Я би просив пана Голову запросити на наступне пленарне засідання міністра охорони здоров’я, щоб він поїнформував київську громаду, а також депутатів обраних київською громадою, що нас чекає у зв’язку з пандемією», – сказав Прокопів.

Віталій Кличко підтримав пропозицію та дав протокольне доручення підготувати для Ляшка лист-запрошення.

Також, у КМДА сталося «поповнення» – депутати призначили нового заступника голови Адміністрації. Ним став Андрій Крищенко – екскерівник київської поліції. Він відповідатиме за питання муніципальної безпеки, цивільного захисту, надзвичайних ситуацій, територіальної оборони та взаємодії із правоохоронними органами.

Наступним важливим питанням були соціальні питання учасників бойових дій – антитерористичної операції. Київрада своїм рішенням дозволила їм безоплатне паркування на визначених майданчиках (всього близько 7000 паркомісць у всіх районах столиці).

Один із авторів проєкту рішення – депутат від «Європейської солідарності» Андрій Порайко також наголосив на тому, що пільги отримають не лише учасники бойових дій, учасники ООС та члени родин загиблих учасників бойових дій, а і члени родин усіх загиблих у російсько-українській війні на Сході України – оскільки багато загиблих не мали статусу УБД, однак героїчно захищали Україну від агресора.

Тепер ми будемо робити все якнайшвидше, аби наші ветерани та члени родин загиблих вже невдовзі могли скористатися пільгами на паркування. Рішення вступить у дію, як тільки його підпише міський голова Віталій Кличко. І зараз потрібно забезпечити чітку технологію його виконання. Вирішено, що прив’язка буде до транспортного засобу, а не до особи власника. Так усім буде зручніше. Адже, на момент приходу інспектора, водія може не бути поблизу. Тож інспектор просто перевірить транспортний засіб у своїй базі. Аби бути занесеними до необхідних баз, пільговикам потрібно звернутися до компанії «Київтранспарксервіс», – розповів Андрій Порайко у коментарі «Великому Києву».

Також, у світлі потенційного розформування наявної Ради ветеранів АТО при КМДА, міській владі, а також депутатам потрібно набрати новий склад ради.

Заступник голови фракції «Європейська Солідарність» у Київраді Олександр Погребиський звернувся до міського голови Віталія Кличка щодо необхідності забезпечення належного функціонування Ради ветеранів АТО.

Віталію Володимировичу, звертаюся до Вас від імені міжфракційного об’єднання захисників України. Я знаю, що є розпорядження стосовно розформування дорадчого органу – Ради ветеранів АТО, і знаю, що зараз цим питанням ніхто не переймається. Необхідно наповнити Раду представниками ветеранської спільноти Києва. Ми готові увійти до її складу членами Ради, щоб налагодити ефективну комунікацію й запобігти інсуніаціям чи речам, що не стосуються інтересів ветеранів і виносяться або можуть виноситися в зал на голосування», – зазначив Погребиський.

Кличко надав відповідне доручення своєму профільному заступнику і пообіцяв, що будуть враховані всі побажання і інтереси ветеранської спільноти.

Не забуває Київрада про пенсіонерів. Так, вона направить звернення до Верховної Ради та Кабміну щодо виплати «13-ї» пенсії. За відповідний проєкт рішення сьогодні проголосували на пленарному засіданні депутати, про що повідомив заступник голови КМДА та депутат від «Євросолідарності» Володимир Прокопів.

За його словами, таким чином можна буде здійснити індексацію виплат пенсіонерам, розмір пенсії яких є нижче середньої, і надати фінансову допомогу у розмірі середньої пенсії за останній рік.

Також, депутати визначили список претендентів на отримання персональної стипендії Київської міської ради у галузі освіти для обдарованих дітей. Цього року 100 дітей отримає такі стипендії.

Піклування про зелені зони та створення нових – основне завдання будь-якої міскьої влади. Тому цього разу було дуже багато рішень щодо них:

  • Створили 39 нових зелених зон та скверів загальною площею 57 га;
  • Повернули до власності громади 46 соток землі в Голосіївському районі – ділянка не використовувалась за призначенням та поросла зеленими насадженнями;
  • Оголосили пам’яткою природи «Вікові дерева сосни» площею 1 га у Дніпровському лісництві – тепер це виключає будь-яку забудову.

Також, депутати передали в оренду земельну ділянку площею 3 га на Трухановому острові з метою проведення спортивних заходів та тренувань з водних видів спорту на водно-спортивній базі «Чайка». За умовами договору, будувати на ділянці нічого не можна. Але як воно буде – покаже час.

Київрада додатково прийняла проєкт рішення, який дає можливість залучити інвестора до будівництва об’єкта громадського призначення с сучасним культурним простором на просп. Голосіївському, 116. Наразі там знаходиться муніципальний кінотеатр «Загреб», який не функціонує з 2018 року.

Буде проведено інвестиційний конкурс з орієнтовним бюджетом будівництва в 510 млн грн. Переможець, який побудує нову будівлю, буде зобов’язаний безоплатно передати до комунальної власності приміщення за площею не менше, ніж існуюче (2,5 тис м2) для розміщення закладу культури, а інші приміщення може використовувати за власним бажанням.

Але не обійшлося без «зради». Нещодавно Київоблрада затвердила схему планування території області. Зокрема, межі Коцюбинське планують розширити за рахунок Національного природного парку «Голосіївський», що суперечить затвердженим межам міста Києва. Депутати Київради вже підготували звернення до Київоблради, Офісу Генпрокурора, НАБУ, СБУ та ДБР щодо цього питання, а також бездіяльності чиновників Держгеокадастру, які 2 роки не вносять до кадастрової мапи межі Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися