Не забудують: в Києві «Вікові дерева сосни» оголошено пам’яткою природи

Автор: Марія Супрун
17:17 23.09

З метою збереження і відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного та тваринного світу фрагменту Дніпровського лісництва «Вікові дерева сосни» присвоєно статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення.

Не забудують: в Києві «Вікові дерева сосни» оголошено пам’яткою природи

Таке рішення прийняли сьогодні, 23 вересня, на пленарному засіданні Київради. Рішення підтримали 84 депутати.

Зазначається, що на території природного об’єкта «Вікові дерева сосни», площею 1 га, представлено широке різноманіття флори та фауни, у тому числі цінні рідкісні види.

«Це рішення дозволить забезпечити сприятливі умови для збереження цінних історичних екземплярів рослинного світу столиці. Тому, необхідно встановити особливий режим охорони для унеможливлення забудови даної території та умисного знищення рослинного різноманіття. Київ – місто зелених зон, тому важливо оберігати рідкісні види природного світу і збільшувати кількість природних об’єктів у столиці», – зазначила депутатка Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що велику цінність на зазначеній території становлять великі популяції двох рідкісних первоцвітів, а саме сону широколистого та сону чорніючого, які занесено до Червоної книги України, їх чисельність налічує близько 120 великих кущів.  

Нагадаємо, раніше «Квітковий рай» також було визнано ботанічною пам’яткою природи.

Великий Київ у Google News

підписатися