В ДТЕК назвали умови, за яких відключать електроенергію мешканцям багатоповерхівки на Виноградарі

Автор: Володимир Хлєбников
22:35 16.01

У ДТЕК “Київські електромережі” будуть зобов’язані відключити мешканців будинку на вулиці Сергія Данченка, 5 у разі їхньої відмови сплачувати за електроенергію, якщо надійде відповідна заява-вимога. Наразі електропостачання будинку здійснюється за тимчасовою схемою.

В ДТЕК назвали умови, за яких відключать електроенергію мешканцям багатоповерхівки на Виноградарі

Про це йдеться у відповіді компанії ДТЕК “Київські електромережі” на інформаційний запит “Великого Києва”.

Передісторія. Мешканці багатоповерхівки за адресою вул. Сергія Данченка, 5 на Виноградарі отримали платіжки, в яких вартість електроенергії втричі вища, ніж для населення. Жителі звинувачують забудовника – “ДБК-4” – у тому, що той протягом п’яти років так і не спромігся (або не захотів) передати 25-поверховий будинок на понад 720 квартир на баланс міських електромереж. Це призвело до того, що для ДТЕК “Київські електромережі” вказаний будинок – звичайний будмайданчик. 

Детально про всі хитросплетіння цієї ситуації читайте в матеріалі “Тарифний «подарунок». Мешканцям Виноградаря втричі підняли ціни на електроенергію“.

У відповіді оператора – ДТЕК “Київські електромережі” – зазначається, що станом на 12 січня 2022 року “електропостачання житлового будинку за адресою Сергія Данченка, 5 здійснюється за тимчасовою схемою, яка передбачає електропостачання для будівельних майданчиків забудовника ДБК-4“.

Тарифи на ЕЕ встановлює постачальник – ТОВ “Київські енергетичні послуги”.

Договір на розподіл по постійній схемі електропостачання на потреби будинку … як житлового, а не будмайданчику, наразі з ДТЕК Київські електромережі не укладений. Забудовник ще виконує технічні умови приєднання даного будинку за постійною схемою живлення. Лише після виконання забудовником ТУ мешканці будинку зможуть укласти прямі договори з оператором системи розподілу та постачальником електроенергії“, – йдеться у відповіді на запит “ВК”.

Читайте також: Під Києвом забудовник за допомогою “тітушок” та монополій 5 років “кошмарить” інвесторів

У грудні 2021 року забудовник звернувся до оператора з проханням розглянути можливість укласти тимчасовий договір на розподіл електроенергії для потреб житлового будинку. ДТЕК ухвалив відповідне рішення, щоб у будинку з’явилася можливість “укласти договір з постачальником електроенергії, який зможе застосувати до будинку тариф для побутових споживачів“.

11 січня забудовник надав повний перелік документів для укладання такого договору. До 14 січня 2022 року ДТЕК “Київські електромережі” укладе договір на розподіл. Далі ДБК-4 залишиться оформити договір на постачання у постачальника електроенергії. Після цього мешканці будинку розраховуватимуться за тарифом для населення. Перейти на прямі договори з ДТЕК Київські електромережі та постачальником мешканці будинку зможуть лише після виконання у повному обсязі забудовником ТУ з приєднання. Але, в даному випадку, це не завадить мешканцям розраховуватися по тарифу для населення в рамках тимчасового договору, що наразі укладається“, – стверджують в ДТЕК.

Читайте також: На Сирці мешканці проблемної недобудови обігріваються дровами (ФОТО)

В компанії також підкреслили, що з січня 2019 року не мають права приймати рішення щодо відключення побутових клієнтів від електроенергії у разі їх відмови сплачувати за електроенергію. Це право мають постачальники електричної енергії.

Якщо від них надійде подібна заявка-вимога, ДТЕК Київські електромережі будуть зобов’язані її виконати згідно із Законом «Про ринок електроенергії», – додав оператор.

Повний текст відповіді ДТЕК “Київські електромережі” на інформаційний запит “Великого Києва”:

Чи було укладено договір, про який повідомляє ДТЕК “Київські електромережі”, наразі невідомо, адже забудовник – “ДБК-4” – так і не відповів на запит “Великого Києва”. Мешканцям будинку також про це нічого не відомо.

Разом з тим про ситуацію на С. Данченка, 5 вже проінформували народного депутата (“Слуга народу”) Ганну Бондар. Це саме та нардепка, яка була обрана по ОВО № 220, до меж якого входять Виноградар й Мостицький масив. Може, хоча б їй вдасться “розв’язати язика” забудовнику.

Як повідомлялося, в понеділок, 17 січня, мешканці ЖК “Навігатор”, який розташований в Балтійському провулку на Оболоні, збираються пікетувати офіс будівельної компанії “ДБК-4”. Людей розлютило те, що від них вимагають оплачувати електроенергію за неадекватним тарифом. До мітингувальників планують приєднатися й мешканці ЖК “Крістер Град”.

Великий Київ у Google News

підписатися