Жителі Печерська шоковані: у буферній зоні Лаври може з’явитися черговий монстр-хмарочос

Автор: Оксана Щербак
14:09 07.02.2022

У столиці на Печерську планують закрити торгівельний центр «Печерськ» по вул. Омеляновича-Павленка 4 (колишня вул.Суворова– ред.) на реконструкцію. Вона передбачає збільшення поверховості даної споруди із 4-ох поверхів до 18-ти, хоча споруда знаходиться впритул до буферної зони Лаври. Це означає, що максимальна допустима висота забудови повинна сягати не вище 27 метрів.

Жителі Печерська шоковані: у буферній зоні Лаври може з’явитися черговий монстр-хмарочос

Незважаючи на це, Державна інспекція з питань архітектури та містобудування видала всі необхідні дозволи на зведення  багатоповерхівки.

Ще у 2017 році профільний департамент КМДА дозволив на цьому місці  зводити споруду висотою до 73 метрів замість 27 дозволених.  Про це “ВК” повідомила голова правління Асоціації ОСББ Печерського району Юлія Безкоровайна.

«Ми довідалися про цю історію 27 січня 2022 року. У нас є група у Viber, де  близько 800 підписників. Все це жителі Печерська. Люди почали писати, що торгівельний центр «Печерський», де знаходиться один із небагатьох продовольчих магазинів із нормальними бюджетними цінами, 1 лютого закриють.  Так воно і сталося. Найближчий магазин біля Вищого господарського суду. У народі його називають «Шайбою». Є ще маленькі крафтові магазинчики, але там захмарні ціни», – розповіла Юлія Безкоровайна у коментарі для “ВК”.

Як вдалося з’ясувати “ВК”, орендарі приміщень наприкінці січня справді  отримали повідомлення про зупинення дії договорів. Зокрема, з 1 лютого у торговельному центрі з цих причин закрився маркет «Сільпо».

Юлія Безкоровайна пояснює: відсутність магазинів на Печерську – це, звичайно, важлива соціальна проблема, але найбільшою проблемою у цій ситуації є зведення хмарочосу впритул до буферної зони Лаври, яка, як відомо, належить до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У групі ризику також ряд житлових будинків на Печерську зі статусом архітектурних пам’яток.

Вона уточнила, що йдеться про будинки на вулицях Омеляновича-Павленка, 14/12,  Левандовській,12 і 8/15а, а також про будинки в провулку Бутишів під номерами: 12, 14, 19.

Будівельні роботи з так званої реконструкції торгівельного центру «Печерський», на місці якого має з’явитися багатофункціональний комплекс на 18 поверхів, планує вести ТОВ «КАРТАС ТРАСТ КОМПАНІ».

«ДІАМ (Державна інспекція архітектури та містобудування – ред.)  постійно  говорить про діджиталізацію, прозорість та відкритість, тому дозволи на  будівництво у відкритому доступі. Є і реєстраційний номер дозволу з вказанням поверховості і навіть той момент, що клас наслідків найнебезпечніший – СС3», – продовжує Юлія Безкоровайна.

На мітинг проти зведення чергового хмарочосу на Печерську, який 31 січня проводили активісти, прийшов чоловік, який  назвався Сергієм Дядечком та повідомив, що представляє забудовника.

«Спочатку він представився як представник забудовника. Потім ми довідалися, що в принципі, власником споруди на колишній Суворова, 4 і є Сергій Дядечко. Він почав розповідати, що ця будівля аварійна і потрібно її реконструювати і не приховував, що над  4 поверхами планують добудувати ще 14», – розповіла Безкоровайна про спілкування з майбутнім забудовником.

За її словами, Сергій Дядечко пообіцяв не лише надати всі необхідні документи, але й провести громадські слухання.

Щоправда, представники влади ні на рівні Печерської РДА, ні КМДА до активістів так тоді і не вийшли.

У свою чергу, Юлія Безкоровайна вже звернулася з офіційним запитом до Міністерства культури України, щоб довідатися чи погоджували у цьому відомстві обов’язкове історико-містобудівне обгрунтування  стосовно об’єкту по вулиці Омеляновича-Павленка, 4 (колишня Суворова) на земельній ділянці під кадастровим номером: 8000000000:82:343:0008.

Поки що жодної відповіді вона не отримала.

Також Асоціація ОСББ Печерського району міста Києва підготувала звернення до Державної інспекції архітектури та містобудування України, в якому просить терміново провести перевірку дій Департаменту містобудування та архітектури КМДА щодо законності видачі у 2017 році містобудівних умов та обмежень (МУО), які змінили дозволену висотність будівництва у зоні охорони пам’яток культурної спадщини, а значить, дозволили, щоб висотність реконструйованого торгівельного центру «Печерський» сягала до 73,5 метрів попри чіткі обмеження – до 27 метрів.

 У містобудівному кадастрі  Києва  земельна ділянка, на якій розташовано торгівельний центр «Печерський» відноситься саме  до зон охорони пам’яток культурної спадщини і має назву «Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро».

На даний момент вже зібрано понад тисячу підписів проти зведення багатоповерхівки.

Юлія Безкоровайна констатує, що потрібне термінове втручання контролюючих органів, які відстежують законність київських забудов, адже «коли привезуть і встановлять будівельний паркан, то вже буде пізно».

Нагадаємо, на Печерську “під соусом” реконструкції хочуть збудувати висотку на 18 поверхів.

Читайте такожМузей Пирогово під загрозою – забудовник подав судовий позов щодо низки земельних ділянок

Великий Київ у Google News

підписатися