Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
Інсталяція "Ключ Києва" - це великий ключ, який важить понад 300 кг, складається з 12 тисяч ключів, зібраних киянами. Вона символізує доступність міста для всіх, зокрема, для людей з інвалідністю та ветеранів війни.
"Ключ Києва" став символом влади містян та був використаний для відкриття символічної “брами доступу” до міста. Саме військовослужбовці, які отримали поранення внаслідок бойових дій, стали першими, хто пройшов через браму пам'ятки.
Частиною інсталяції також є банер із зображенням Ярослава Мудрого на колісному кріслі.
Музичний супровід заходу забезпечив зразково-показовий оркестр Збройних Сил України. Всередині "Брами" відбувся концерт, у якому взяли участь фолк-гурт "Святовид" та солісти оркестру.
Цей проєкт — не лише про історію, а й про майбутнє. Золоті ворота — це місце, де минуле зустрічається із сучасністю. Захід також звернув увагу на виклики безбар’єрності", - йдеться у повідомленні.
Біля пам'ятника Ярослава Мудрого також розгорнули інформаційні постери та встановили таблички зі шрифтом Брайля.
За словами ініціаторів проєкту, постать князя стала символом далекоглядності та відповідальності за майбутнє. Саме за його правління Київ досягнув розквіту, який надихає нас і сьогодні.
Між іншим, буде цікаво почитати:
- Київські Золоті ворота прикрасили колекційну євробанкноту – де можна придбати
- Київ від початків: Золоті ворота у давнину виглядали зовсім не так, як нині споруджено їхню «копію»
- Центр Києва, не видимий оку туриста: що ховають під землею вулиця Хрещатик, Золоті ворота та Києво-Печерська Лавра
- Київ від початків: як Богоматір на Золотих воротах відганяла ворогів від Києва
- Київ від початків: за правління Ярослава Мудрого в столиці судили злочинців, а мешкало більше людей ніж у Лондоні та Гамбурзі