Київські Золоті ворота прикрасили колекційну євробанкноту – де можна придбати

Автор: Галина Ворона
15:53 11.01

Національний заповідник “Софія Київська” починає продавати нові колекційні купюри “нуль євро” із зображенням визначної пам’ятки архітектури ХІ століття – Золотих воріт. Мури цієї найвеличнішої пам’ятки українського народу, що входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, у ХІІІ столітті стали одним із бастіонів на шляху монголо-татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи. Лімітовану серію банкнот випустили у Франції за тією ж технологією, що виготовляють справжні єврогроші.

Київські Золоті ворота прикрасили колекційну євробанкноту – де можна придбати
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє пресслужба заповідника.

Випуск такої сувенірної купюри започаткував у 2015 році французький бізнесмен Ричард Файл (Richard Faille).

Ідею випуску банкноти “нуль євро” підтримав Нацбанк Франції за згодою Європейського центрального банку.

Основна філософія проєкту – підтримка туризму, популяризація найважливіших культурних та історичних пам’яток, а також сприяння збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини.

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).

Сувенірні купюри викликали справжній ажіотаж у колекціонерів, а їхня ціна іноді зростала від €1,5 до €900. 2019 року лише за півріччя у світі з’явилося майже 400 видів таких сувенірних бонів.

Враховуючи, що випуск купюр здійснюється обмеженим, пронумерованим і точно каталогізованим накладом, фахівці передбачають постійне зростання їхньої ціни через певний час після завершення розпродажу.

Отже нині, коли Україна прагне до об’єднання з Європою і популяризує в світі свою багатовікову історію і культуру, у Франції було виготовлено таку лімітовану колекцію євробанкнот номіналом 0 із зображенням Золотих воріт, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО і є однієї з найвеличніших пам’яток українського народу. У ХІІІ столітті саме ці мури були одним із бастіонів, що стали на шляху Монголо-Татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи. Примітно, що ця євробанкнота вийшла невдовзі після того, як з’явилася купюра на тему досягнення миру в Україні.

Сувенірні банкноти мають фіолетовий відтінок, вони схожі на купюри номіналом 500 євро, а їхній розмір як у 20 євро. Ініціатором українського випуску Euro Souvenir 0 є компанія Nunofia s.r.o., яка є ексклюзивним власником ліцензії та видавцем.

Старт продажів заплановано з 13 січня 2024 року. Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника “Софія Київська” (м. Київ, вул. Володимирська, 24) або замовити он-лайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі “Музейна крамничка”. Вартість сувенірної купюри поки невідома.

Читайте також: У січні відбудуться авторські екскурсії Національним заповідником “Софія Київська”

Нагадаємо, на виставці у “Софії Київській” можна побачити унікальну ікону “Христос з апостолами”.

Великий Київ у Google News

підписатися