Активісти вимагають витратити понад 3,5 млрд гривень на безбар’єрність, безпеку дорожнього руху і ремонт зношеної трамвайної інфраструктури

Автор: Любава Лисичкіна
22:46 27.11.2023

Десятки вулиць в Києві людина на кріслі колісному в принципі не може перетнути попри рішення Київради про облаштування наземних переходів.

Активісти вимагають витратити понад 3,5 млрд гривень на безбар’єрність, безпеку дорожнього руху і ремонт зношеної трамвайної інфраструктури Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Про це ідеться у петиції №12695.

ГО “Пасажири Києва” , від імені якого створено звернення, звертають увагу містян та Київради на тому, що у проекті бюджету Києва на 2024 рік відсутні в достатньому обсязі (а по деяким програм взагалі відсутні) кошти на визначені Стратегією розвитку Києва до 2025 року та Міською цільовою програмою приорітети міста – безбар’єрність, безпека дорожнього руху та ремонт зношеної інфраструктури громадського транспорту.

У бюджет знову закладаються кошти на мільярдні багаторівневі автомобільні розв’язки та інші непотрібні зараз інфраструктурні проекти, ідеться у петиції. При цьому десятки вулиць в Києві людина на кріслі колісному в принципі не може перетнути попри рішення Київради про облаштування наземних переходів.

Крім того автори ініціативи  звертають увагу, що  на більшості трамвайних ліній відсутні безбар’єрні трамвайні платформи, а колії знаходяться у жахливому стані, що не дозволяє запустити туди сучасні низькопідлогові трамваї. І на виправлення цих проблем кошти не закладено.

Активісти хочуть, щоб Київрада внесла до бюджету заходи по безбар’єрності, безпеці дорожнього руху і ремонту зношеної трамвайної інфраструктури на суму 3,57 млрд грн за рахунок зменшення непріоритетних видатків. Серед пропозицій –  ремонт найбільш проблемних ділянок тротуарів, пониження бордюрного каменю на пішохідних переходах, розробка комплесних схем організації дорожнього руху,  облаштування підвищених нерегульованих пішохідних переходів, кілець малого радіусу, “антикишень” табагато всього іншого.

До слова, заказнику «Протасів Яр» присвоєно ім’я Романа Ратушного.

 

Великий Київ у Google News

підписатися