Заказнику «Протасів Яр» присвоєно ім’я Романа Ратушного

Автор: Любава Лисичкіна
20:27 23.11.2023

Як відомо, під час прощання з активістом мер Києва Віталій Кличко пообіцяв залишити Протасів Яр зеленою зоною в пам’ять про Романа.

Заказнику «Протасів Яр» присвоєно ім’я Романа Ратушного
Світлодіодне освітлення

Про це заявили учасники  громадської організації «Захистимо Протасів Яр» у Facebook, вказавши, що Київрада 23 листопада проголосувала за присвоєння заказнику «Протасів Яр» імені Романа Ратушного.

За це рішення 76 голосів були за, проти ніхто не проголосував.

«Дякуємо київській міській владі за це рішення. Воно давно назріло. Будемо боротись далі за те, щоб Протасів Яр ще довго нагадував наступним поколінням киян про Романа», — йдеться в повідомленні організації.

Водночас там додали, що нині тривають спори про статус Протасовому Яру як заказника.

Як відомо, проти забудови Протасового Яру за життя боровся громадський активіст та військовий Роман Ратушний, який 9 червня 2022 року загинув на фронті під Ізюмом. Ратушний очолював ініціативу «Захистимо Протасів Яр». Після його загибелі громадська організація продовжує свою діяльність.

 Роман був одним із перших учасників Революція Гідності у ніч на 30 листопада 2013 року. Його тоді разом із іншими студентами побив «Беркут».2018 року заснував ініціативу, що бореться проти забудови зеленої зони Протасового Яру в Києві.

На його честь пропонували запропоновано перейменувати одну з вулиць Києва. Понад 30 тис. людей проголосували за це рішення під час ініціативи з дерусифікації столичних вулиць у мобільному додатку «Київ Цифровий».

На вул. Протасів Яр висадили алею дерев в пам’ять про Романа. Біля муралу, присвяченого Роману Ратушному, з’явилися 7 дубів, 15 ялин та 15 берез.

Громадські активісти та друзі оголосили низку культурних, історичних та музичних подій, які будуть проводити у Протасовому Яру – саме там, де змагався з забудовниками загиблий на фронті Роман Ратушний. Фестиваль “Протасів Яр” відбуватиметься з травня до вересня 2023 року.

В Інституті права Київського національного університету імені Шевченка, після загибелі активіста було започатковано  ініціативу – стипендію імені Ратушного, що складає 180 000 гривень. Ці кошти розраховані на 100% оплату за навчання, якщо студент навчається на контракті, та квартальні платежі для покриття частини витрат на проживання.. 

Смерті Романа Ратушного присвятили окремі дописи журнал The Economist, газета Financial Times, газета The Guardian, газета The Daily Telegraph, найпопулярніша газета Великої Британії The Daily Mail, найпопулярніша газета Європи Bild,  найбільша англомовна газета світу The Times of India.

Великий Київ у Google News

підписатися