Академічну раду центру Голокосту “Бабин Яр” очолив священник

Автор: Марія Супрун
13:11 13.04.2021

Головним стратегом та очільником Академічної ради російського проекту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» став засновник та президент французької організації «Яхад-ін Унум», римо-католицький священик, отець Патрік Дебуа. Історик Андрій Уманський стане заступником голови Академічної ради.

Академічну раду центру Голокосту “Бабин Яр” очолив священник
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється на сайті Центру, діяльність Патріка Дебуа будуть супроводжувати офіси в Києві та Парижі.

Патрік Дебуа відомий своїми дослідженнями Голокосту від куль в Україні та інших країнах Східної Європи, які були окуповані нацистською Німеччиною в роки Другої світової війни. В результаті його роботи з’явився термін «Голокост від куль».

У своїй першій книзі з однойменною назвою, опублікованій в 2008 році, він наводить численні свідчення нацистських злочинів проти єврейського населення на окупованих територіях Східної Європи, зокрема, вбивства 1,5 млн євреїв в Україні. Його праця отримала Національну єврейську книжкову премію США. Опублікована через десять років робота «Серед білого дня» документує масові вбивства євреїв в окупованому Радянському Союзі. 

На дослідження Патріка Дебуа надихнула історія його діда, який за часів Другої світової війни перебував в ув’язненні в нацистському таборі військовополонених в Раві-Руській (Україна) як французький військовополонений. Звідси він почав свої дослідження в 2002 році. У 2004 році він заснував організацію «Яхад-ін Унум», яка продовжила ці дослідження в значно ширших масштабах.

Отець Патрік Дебуа удостоєний звання почесного доктора багатьох університетів Ізраїлю, США та Канади.

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Як повідомлялося, наразі у Бабиному Яру відбувається скандальне будівництво: зводять синагогу, яка за документами МАФ

Нагадаємо, раніше Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. 

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Великий Київ у Google News

підписатися