Зима буде економною: споживачів готують до заощадження світла на наступний сезон

Автор: Оксана Тупальська
17:42 14.06.2023

До наступного опалювального сезону споживачів та владу закликають максимально приготуватися до економії - відмовитися від енергозатратних приладів, як бойлери та електрокотли, визначити приміщення, через які витрачається зайве та підготувати алгоритми дій на випадок зникнення світла. Рекомендації розробила асоціація "Енергоефективні міста України".

Фахівці з енергетики назвали такі ключові кроки для економії світла на рівні міста та конкретного домогосподарства:

  1. Забезпечити медичні заклади резервними джерелами електричної та теплової енергії (когенераційні установки, електричні генератори й бойлери, модульні котельні тощо), а також автономним водопостачанням і каналізацією.
  2. Передбачити наявність двотижневого запасу пального, питної й технічної води.
  3. Припинити використання архітектурної підсвітки та світлової соціальної реклами на державних і комунальних будівлях, об’єктах бюджетної сфери й соціальної інфраструктури.
  4. Вжити заходів для зменшення кількості опалюваних будівель, кількості (площі) опалювальних та освітлювальних приміщень.
  5. Оптимізувати режими робочого часу з максимальним переведенням на дистанційну форму роботи.
  6. Оцінити й за можливості використати для догріву повітря й води в будівлях і приміщеннях спліт-системи інверторного типу, теплові помпи, котли на твердому паливі, фотоелектричні панелі й сонячні колектори.
  7. Забезпечити максимальне переведення на дистанційну форму роботи державних службовців, заклади освіти, змінити режими роботи торговельно-розважальних, офісних центрів, що дозволить зменшити навантаження на енергетичну систему в пікові години (08:00-10:00, 17:00-23:00).
  8. Утеплити укриття, забезпечити теплове ізолювання входів, наявність в укриттях резервних джерел електричної та/чи теплової енергії (або можливості приєднання до них), приточно-витяжної вентиляції, запасів питної й технічної води, біотуалетів.

Додаткові заходи експерти пропонують провести на випадок, якщо світло зникатиме надовго, і людям буде вкрай необхідно отримувати альтернативні джерела живлення. Зокрема, рекомендують забезпечити пристосовані для довготривалого перебування пункти обігріву та евакуаційних місць у разі виникнення аварійних ситуацій, Розробити та поширити в загальнодоступних місцях інформацію про дії громадян у разі аварійного переривання постачання електричної, теплової енергії, природного газу й води, відсутності зв’язку; виникнення потреби у заміні або налагодженні котлів та/чи встановленні спліт-систем інверторного типу, теплових помп, котлів на твердому паливі, фотоелектричних панелей і сонячних колекторів.

Нагадаємо, на Подолі  енергетики завершують реконструкцію теплокамери на магістральній тепломережі.

Також “ВК” розповідав, чому індивідуальне опалення квартир стає невигідним. А ще кореспондент «Великого Києва» запитав у мерії про програми та можливості з утеплення домівок. Адже встановити вікна та двері, поставити теплопункти та захистити фасад від зимових вітрів можна за часткового фінансування міської влади.

Останні новини