Зручний і небезпечний. В Україні використання електросамокатів не регулюється жодним документом

Автор: Любава Лисичкіна
21:18 11.08.2021

До Патрульної поліції Києва з березня цього року надійшло 17 звернень від постраждалих у ДТП водіїв самокатів і одного користувача моноколеса. Але невідомо, скільки ще тих, хто до поліції не звертався.

Зручний і небезпечний. В Україні використання електросамокатів не регулюється жодним документом
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов. 

За словами Усова,  ще півтора року тому був розроблений законопроект, який мав би визначити статус і врегулювати порядок діяльності електросамокатів та інших засобів електромобільності. Він навіть пройшов перше читання, але й досі перебуває на розгляді в комітеті.

Пізніше з’явився ще один. Він дуже короткий, і, по суті, вводить термін «персональний транспорт» для велосипедів, електровелосипедів, самокатів, електросамокатів, сигвеїв, гіробордів, самобалансуючих одноколісних пристроїв, гіроскутерів, електроскейтів, гіророликів тощо. 

 
 

Усов також нагадав, що   не так давно до Верховної Ради були внесені два альтернативних законопроєкти з правилами для мобільного електротранспорту.

«Тепер справа за Верховною Радою, яка все ж має визначити місце  руху електротранспорту», – підкреслив чиновник.  

На сьогодні у Києві обмежили швидкість для електросамокатів. Усі сім операторів прокату електросамокатів Києва вже знизили граничну швидкість до 20 км/год.

Зазначимо, що поки що самокати принесли жителям міст більше аварій, ніж зручностей. Так, в Парижі від наїзду самоката померла жінка, а також в Нью-Йорку через наїзд самоката кінозірка отримала черепно-мозкову травму, від якої і померла. 

В Києві смертей поки що не було. Втім, раніше відмовили гальма електросамокату, на якому каталась молода дівчина. В червні чоловік не впорався з керуванням електросамоката і наштрикнувся на паркан.

Великий Київ у Google News

підписатися