Зміни до ПДР вступили в дію. Що нового для водіїв, пішоходів і велосипедистів

09:13 25.11.2020

В Україні набрали чинності прийняті нещодавно зміни до Правил дорожнього руху, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

Зміни до ПДР вступили в дію. Що нового для водіїв, пішоходів і велосипедистів

Про це нагадують правоохоронці.

Що нового для водіїв та пасажирів:

Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими!

Для велосипедистів:

Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Для пішоходів:

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України.

Читайте також: На велодоріжці Пішохідного мосту з’явились “лежачі поліцейські”. Велоспільнота обурена 

Нагадаємо, пандемія пересаджує киян на велосипеди: любителів проїхатись з вітерцем побільшало у 2,5 рази. Крім того, власників електросамокатів та гіроскутерів штрафуватимуть за порушення ПДР.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...