Пандемія пересаджує киян на велосипеди: любителів проїхатись з вітерцем побільшало у 2,5 рази

14:24 22.10

З вересня 2019-го кількість столичних велосипедистів будній день збільшилася у 2,5 раза, а у вихідний — майже у два рази. Також у Києві вперше підрахували, скільки містян користуються електросамокатами, моноколесами тощо.

Пандемія пересаджує киян на велосипеди: любителів проїхатись з вітерцем побільшало у 2,5 рази

Про це свідчать результати дослідження громадської організації U-Cycle.

Підрахунок велосипедистів проводився 9 та 19 вересня на 22-х перехрестях у Києві. Протягом двох годин активісти U-Cycle нарахували у будній день 4569 велосипедистів та у вихідний – 3675.

Такі показники є абсолютним рекордом за 7 років підрахунку у осінній сезон. Більше велосипедистів було тільки у квітні цього року під час жорсткого карантину – 5431 у будній день.

Крім того, вперше у Києві підрахували скільки людей користується легким персональним транспортом (електросамокати, моноколеса і т.д. ).

У будній день зафіксовано 1152 користувачів, а у вихідний вдвічі менше – 665.

Під час жорстокого карантину місто не скористалось моментом, щоб запровадити більше велоінфраструктури. Попри це у Києві суттєво зросла кількість людей, що обирають велосипеди або легкий персональний транспорт для пересування. Кількість хворих на коронавірус у Києві продовжує збільшуватися. Тому для уникнення скупчень людей у громадському транспорті влада має облаштувати тимчасові велосмуги за прикладом європейських міст”, – наголошують експерти U-Cycle.

Вони впевнені: якщо під час пандемії місто організує тимчасові велодоріжки, то кількість велосипедистів значно зросте.

Нагадаємо, у зоні відчуження запускають перший веломаршрут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...