Мільярдер Фрідман не коментуватиме скандал з Хржановським

20:32 23.04

Член Наглядової Ради “Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” Михайло Фрідман відмовився коментувати скандальну ситуацію, пов’язану з художнім керівником проєкту Іллею Хржановським.

Мільярдер Фрідман не коментуватиме скандал з Хржановським Фото: YES

За коментарем до Михайла Фрідмана “Великий Київ” звернувся цього тижня. У четвер, 23 квітня, ми отримали відповідь на наш офіційний запит. Цитуємо:

З боку Михайла Маратовича коментарів не буде”.

Йдеться про скандальну ситуацію, пов’язану з Іллею Хржановським. Раніше цей російський кіномитець був призначений художнім керівником проєкту створення меморіального центру “Бабин Яр”. Днями низка українських громадських діячів звинуватили Хржановського у порушенні прав і свобод дітей під час зйомок фільму “Дау. Дегенерація”. Пізніше Прокуратура відкрила кримінальну справу.

Про Іллю Хржановського заговорили в Києві після того, як “Меморіальний центр “Бабин Яр” ініціював перейменування станції метро “Дорогожичі” в “Бабин Яр”. Це сталося в середині лютого. Тоді в ЗМІ з’явилися скандальні подробиці з професійного життя російського кіномитця. 

Створення меморіального центру в Києві лобіює низка вітчизняних та іноземних мільярдерів і громадських діячів. Зокрема, крім росіянина Михайла Фрідмана до Наглядової Ради входять відомі українські бізнесмени Віктор Пінчук та Павло Фукс, музикант Святослав Вакарчук. Серед тих, хто публічно підтримав проєкт, був також мер Києва Віталій Кличко.

“Великий Київ” планував запитати у Михайла Фрідмана, чому художнім керівником проєкту в українській столиці став російський митець з контраверсійною репутацією. Джерела в меморіальному центрі нам підтвердили, що саме Фрідман ухвалив рішення про призначення на дану посаду Хржановського.

5 запитань до Михайла Фрідмана:

  1. Прокоментуйте, будь ласка, призначення пана Іллі Хржановського на посаду художнього керівника проекту. На ваш погляд, чи володіє Ілля необхідними якостями для вирішення поставленого Наглядовою радою проєкту завдання?
  2. Чи дійсно ви, пане Фрідман, є протеже пана Іллі Хржановського в рамках даного проекту? За інформацією ЗМІ України, а також Росії рішення про призначення пана Хржановського на посаду художнього керівника приймалося в тому числі вами.
  3. Чи знали ви про те, що пан Хржановський має скандальну репутацію серед громадськості в Україні?
  4. Чи плануєте ви або ваші партнери по проєкту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” реагувати на скандал, який потрапив у ЗМІ та соціальні мережі в останні кілька днів? Зокрема, йдеться про відкриття кримінальної справи Прокуратурою проти пана Хржановського.
  5. Чи розглядаєте ви заміну художнього керівника проєкту в зв’язку з ситуацією?

Відповіді на деякі з цих запитань ми спробуємо отримати в інших членів Наглядової Ради “Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.

Читайте також:

Дорогожичі чи Бабин Яр? Історія назв

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...