Занизили вартість акцій “Більшовика” на понад 1 млрд грн: двом оцінювачам заводу повідомлено про підозру

Автор: Галина Ворона
11:57 09.06.2022

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом оцінювачам приватної компанії, які підробили документи, занизивши ринкову вартість 100% акцій Першого київського машинобудівного заводу (до 2018 року мав назву “Більшовик”) на суму понад 1 млрд гривень.

Занизили вартість акцій “Більшовика” на понад 1 млрд грн: двом оцінювачам заводу повідомлено про підозру

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Розслідуючи кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна під час приватизації 27 жовтня 2021 року “Більшовика” слідчі встановили, що його незаконне відчуження з державної власності відбулось за заниженою вартістю та на підставі підроблених документів.

Зокрема, за даними ДБР, було підроблено звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу – цей документ не відповідає вимогам законодавства, що підтверджено судовими експертизами.

Такими діями завдано значних економічних збитків державі.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 358 КК України (Складання оцінювачем завідомо підробленого офіційного документа, за попередньою змовою групою осіб).

Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Офіса Генерального прокурора.

Нагадаємо, раніше у вказаному кримінальному провадженні слідчий суддя наклав арешт на 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу.

Читайте також: Приватизація “Більшовика”: кошти від “аукціону за 7 хвилин” надійшли до держбюджету

Нагадаємо, завод “Більшовик” продали на аукціоні 27 жовтня за 1,429 млрд грн. Згодом навколо аукціону розгорнулася запекла дискусія. Фахівці з питань приватизації та антимонопольного законодавства нагадали, що земельні ділянки, на яких розташований завод, оцінювались більш ніж у 3 млрд грн. Також вони звернули увагу, що в аукціоні реально брали участь лише три учасники, а стартова ціна аукціону (1,389 млрд грн) протягом торгів збільшилась лише на 40 млн грн (на 4%), а сам аукціон тривав 7 хвилин. 

Компанія, яка придбала ПКМЗ, фактично є консорціумом інвесторів, серед яких власник “А-Девелопмент” Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова. Одним з акціонерів UDP є скандально відомий бізнесмен Василь Хмельницький.

На початку листопада АМКУ почав перевіряти продаж “Більшовика”. Зокрема, йшлося про можливу змову учасників аукціону. 17 листопада Комітет призупинив приватизацію заводу, залишивши без розгляду заяву на купівлю заводу ТОВ “Дженерал Комерс”, яке пов’язане із групою UFuture Василя Хмельницького. На початку року суд арештував 100% акцій “Більшовика”.

Великий Київ у Google News

підписатися