Приватизація “Більшовика”: кошти від “аукціону за 7 хвилин” надійшли до держбюджету

Автор: Володимир Хлєбников
16:46 07.12.2021

Кошти за результатами аукціону з приватизації “Першого київського машинобудівного заводу” (завод “Більшовик”) надійшли до державного бюджету України.

Приватизація “Більшовика”: кошти від “аукціону за 7 хвилин” надійшли до держбюджету
оренда квартири Київ

Про це сьогодні, 7 грудня, повідомив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.

Кошти за результатами аукціону з приватизації заводу “Більшовик” сьогодні надійшли до бюджету України. Це 1 429 017 000 гривень. Крім того, інвестор погасить усі борги державного підприємства – понад 500 млн грн“, – написав Сенниченко у себе в Facebook.

Читайте також: Шулявський шляхопровід будуватимуть до кінця 2023 року

Він також повідомив, що “результат Фонду за 2020-2021 рр. становить 8.1 млрд грн”.

На допис Сенниченка досить іронічно відреагував колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян, натякнувши на скандал навколо приватизації ПКМЗ.

“Пам’ятаєте скандал з приватизацією “Більшовика”, коли впродовж 7-хвилинних торгів між двома учасниками ціна піднялася аж на 4%? Все нормально, все вирішили. І заява про відставку теж десь лежить.
Про всяк випадок, на потім”, – прокоментував він у Facebook.

Передісторія. Завод “Більшовик” продали на аукціоні 27 жовтня за 1,429 млрд грн. Згодом навколо аукціону розгорнулася запекла дискусія. Фахівці з питань приватизації та антимонопольного законодавства нагадали, що земельні ділянки, на яких розташований завод, оцінювались більш ніж у 3 млрд грн. Також вони звернули увагу, що в аукціоні реально брали участь лише три учасники, а стартова ціна аукціону (1,389 млрд грн) протягом торгів збільшилась лише на 40 млн грн (на 4%), а сам аукціон тривав 7 хвилин. 

Компанія, яка придбала ПКМЗ, фактично є консорціумом інвесторів, серед яких власник “А-Девелопмент” Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова. Одним з акціонерів UDP є скандально відомий бізнесмен Василь Хмельницький.

Читайте також: Києву через суд повернули приміщення у будинку робітників “Більшовика”, який є пам’яткою архітектури

На початку листопада АМКУ почав перевіряти продаж “Більшовика”. Зокрема, йшлося про можливу змову учасників аукціону. 17 листопада Комітет призупинив приватизацію заводу, залишивши без розгляду заяву на купівлю заводу ТОВ “Дженерал Комерс”, яке пов’язане із групою UFuture Василя Хмельницького.

На пресконференції 18 листопада Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко заявив, що йде з посади. ​Він також стверджував, що відставка є його особистим рішенням, яке нібито “не пов’язане з подіями навколо підприємства “Більшовик“. Станом на 7 грудня Сенниченко залишається на посаді.

Коментарів Антимонопольного комітету щодо надходження коштів від продажу “Більшовика” до держбюджету станом на 16:35 не надходило.

Довідка. АТ “Перший київський машинобудівний завод” (завод “Більшовик”), розташований біля станції метро “Шулявська”, було засновано у 1882 році швейцарцем Яковом Гретером та інженером Філіппом Мозером. Управлінський кістяк заводу становили менеджери-чехи. Це було одне з найбільших підприємств Східної Європи зі створення великого обладнання для переробки гуми, пластмас та їхніх відходів. Завод виробляв пластмасові труби, дерево-полімерні листи, ротори та циліндри, продукцію для Міністерства оборони СРСР. Після розпаду СРСР діяльність заводу почала різко спадати. До приватизації основний вид діяльності “Більшовика” – надавання приміщень в оренду. Дохід за 2020 рік (за офіційними даними) – 84,2 млн грн, збиток – 22,4 млн грн.

Читайте також: “Електронмаш” пішов у приватні руки, за нього боролися 22 компанії

Великий Київ у Google News

підписатися