Як розповіли у Київській міській раді, в червні минулого року експертна комісія затвердила перелік об’єктів міського підпорядкування, яким доречно повернути історичні назви та назви історичних місцевостей, які відображають характерні або унікальні риси минулого та мають надзвичайну цінність для історії топонімічного ландшафту Києва.
Вулиця Кудряшова була названа на честь Героя Радянського Союзу Володимира Кудряшова у 1955 році.
Сама ж вулиця виникла наприкінці ХІХ століття. Історична назва вулиця Мокра походить від назви річки Мокра, що протікала в історичній місцевості Кучмин яр.
Зараз річка протікає колектором під вулицею. З метою деколонізації столичної топоніміки, відновлення та збереження історично сформованої топоніміки столиці шляхом електронного голосування в додатку “Київ Цифровий” 11 160 користувачів підтримали повернення історичної назви вулиці – Мокра.
За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення про повернення історичної назви.
Читайте також: У центрі Лондона частину вулиці перейменують на Kyiv Road
Нагадаємо, нещодавно депутати повернули історичні назви проспекту і площі Перемоги.
Як повідомляв “ВК”, з 24 лютого у Києві розпочалась масштабна дерусифікація топоніміки. Замість вулиць, скверів, бульварів, площ Так у столиці з’явилися провулок Кузьми Скрябіна, Чорнобаївська площа, вулиці Романа Ратушного, видатного громадського діяча Євгена Чикаленка, лідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача Пантелеймона Куліша, українського поета, кіносценариста, культурно-громадського діяча, першого голови Народного руху України, Героя України Івана Драча, лідерки громадянського суспільства, яка зробила вагомий внесок у розвиток соціологічної науки в Україні, а також розвиток демократії та інституту вільних та чесних виборів Ірини Бекешкіної.