Проспекту і площі Перемоги повернули історичні назви

Автор: Галина Ворона
17:36 09.02.2023

Київ крок за кроком позбавляється від радянських назв та символів, пов’язаних із країною-гресором. Натомість вулицям присвоюють імена наших героїв, зокрема, героїв сучасної російсько-української війни.

Проспекту і площі Перемоги повернули історичні назви
Світлодіодне освітлення

Як повідомив мер Києва Віталій Кличко, на сьогоднішньому засіданні Київради перейменували ще 31 вулицю, провулок, проспект та бульвар, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.

Зокрема, сьогодні перейменували проспект Перемоги. Йому повернули історичну назву – проспект Берестейський.

А площа Перемоги у Шевченківському районі тепер називається Галицькою (їй також повернули історичну назву).

Провулок Мічуріна у Печерському районі перейменували на провулок Болсуновський, Брест-Литовське шосе у Святошинському районі на Берестейське шосе.

Вулицю Петрівську у Шевченківському районі – на вулицю Вознесенський Яр.

За словами столичного голови, на наступному пленарному засіданні, за результатами електронного голосування киян перейменують ще низку столичних вулиць та скверів. Зокрема – іменами загиблих героїв України, які заплатили найвищу ціну за вільне майбутнє України. Також на наступному засіданні планують перейменувати одну з вулиць, яку мешканці Києва пропонують назвати ім’ям великого друга України — Вахтанга Кікабідзе.

Разом з тим, отримавши законні підстави – рішення Міністерства культури – вчора у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Чкалову. А сьогодні прибрали пам’ятник радянському воєначальнику Ватутіну”, – додав мер.

Очікує cтолиця і на рішення Мінкульту, яке дозволить прибрати і пам’ятник одному з військових ватажків більшовиків – Щорсу, на чому давно наполягають кияни.

Читайте також: Життєпис льотчика Чкалова: двічі за гратами, засновник мотогонок у Києві та загиблий з наказу Сталіна

Нагадаємо, окрім дерусифікації столичної топоніміки, столиця позбувається від пам’ятників радянського режиму. Так, учора з постаменту зняли пам’ятник радянському льотчику Чкалову, сьогодні – генералу Ватутіну.

Як повідомляв “ВК”, після дерусифікації, яка розпочалась з 24 лютого, у Києві з’явилися провулок Кузьми Скрябіна, Чорнобаївська площа, вулиці  Романа Ратушного, видатного громадського діяча Євгена Чикаленка, лідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача Пантелеймона Куліша, українського поета, кіносценариста, культурно-громадського діяча, першого голови Народного руху України, Героя України Івана Драча, лідерки громадянського суспільства, яка зробила вагомий внесок у розвиток соціологічної науки в Україні, а також розвиток демократії та інституту вільних та чесних виборів Ірини Бекешкіної.

Великий Київ у Google News

підписатися