Загинув за Україну: у Києві попрощались із Остапом Оністратом

14:42 06.06.2023

У вівторок, 6 червня, в храмі святого Василя Великого, що у Шевченківському районі столиці, попрощались з 21-річним воїном з Києва Остапом Оністратом. Герой загинув кілька днів тому під Вугледаром Донецької області. З ним прощались у закритій труні.

Загинув за Україну: у Києві попрощались із Остапом Оністратом

Про це пише “Вечірній Київ”.

Хлопець воював у 68 окремій єгерській бригаді ім. Олекси Довбуша та мав позивний «Бендер». Він був оператор відділення ударних БПЛА і воював разом із батьком, відомими банкіром та бізнесменом Андрієм Оністратом.

На прощанні з сином він не стримував сліз від гіркої втрати і був увесь час в окулярах. Разом із ним була і його родина, зокрема, й перша жінка та мати полеглого Героя теннісистка Ганна Запорожанова. Біля труни сина вони сиділи удвох, тримаючись за руки.

«Дякую тобі за життя, мій захисник, мій Синочок! Тобі навіки 21…всього 21…Цей біль нестерпний. Люблю тебе безмежно, мій Світлячок! Слава тобі навіки, мій мужній Герою!» — писала вона у Фейсбуці раніше.

Попрощатись з Остапом Оністратом у храмі святого Василя Великого прийшли близько 150 людей. Серед присутніх були не тільки друзі молодого воїна, але й знайомі його батька. Кожен з них сьогодні розділяв із ним сум та втрату.

Після загибелі сина Андрій Оністрат писав, що минув тільки рік, як син пішов захищати Україну. А наступного місяця йому мало виповнилося б 22 роки. Це був би його другий день народження у лавах ЗСУ.

Читайте також: Під Бахмутом загинув Герой України Да Вінчі

За словами батька, за час в армії він сильно підтягнувся і став значно сильнішим. Марив ССО, а Оністрат старший намагався його відмовити.

«І ще… він до цього моменту був сином „Оністрата“. А тепер, я тато героя Остапа Оністрата. Напевно він підсвідомо цього хотів. На жаль, таким складним і незворотнім шляхом. Він занадто швидко подорослішав», — писав батько захисника.

Труна Героя була закритою та у синьо-жовтих кольорах. Один за одним люди підходили класти квіти до труни. Плакали. Згадували щось своє. Одна з жінок принесла Остапові плюшового ведмедика…

Після прощання у храмі святого Василя Великого Героя поховали на Берковецькому кладовищі, що у Подільському районі.

Нагадаємо, у Бучанському районі поховали 19-річного захисника, який загинув на Херсонщині.

 

Великий Київ у Google News

підписатися