Загинули за правду. У Києві вшанували пам’ять Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів

Автор: Любава Лисичкіна
21:46 16.09.2022

В Іллінському сквері в Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів. Подія приурочена до роковин вбивства журналіста.

Загинули за правду. У Києві вшанували пам’ять Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів Фото: Олександр Хоменко
Світлодіодне освітлення

Про те, як відбулися скорботні урочистості повідомили у Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Правозахисні та медійні організації провели в Києві, поруч із могилою Ґонґадзе на Подолі, щорічну Акцію пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів.
 
Під час акції журналісти та правозахисники згадали про внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики Росії, яку та веде проти сусідніх країн.
Також під час акції вшанували памʼять українських та закордонних журналістів, убитих російськими окупантами від початку вторгнення на територію України. За словами учасників акції, наразі це 38 колег і колежанок, 8 з них – під час виконання професійних обов’язків.
 
Організатор вшанування: Премія імені Георгія Ґонґадзе
 
Довідково:
Премія імені Георгія Ґонґадзе – відзнака та екосистема ініціатив для незалежних журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням “Українська правда”. Премія вручається раз на рік, 21 травня, в день народження Ґонґадзе.
Лауреатами Премії були Євген Малолєтка та Мстислав Чернов у тандемі (2022), Мирослава Барчук (2021), Павло Казарін (2020), Вахтанґ Кіпіані (2019).
 
Нагадаємо, Георгій Ґонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році на Київщині знайшли рештки черепа нібито Ґонгадзе. Поховали Ґонгадзе 22 березня 2016 року в Києві.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Ґонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова та Олександра Поповича. Вони отримали від 12 до 13 років ув’язнення. А 29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Георгія Ґонгадзе. Цього року Верховний суд залишив у силі довічне ув’язнення Пукача за вбивство Ґонгадзе.

У вересні минулого року на столичному Хрещатику відкрили меморіальну дошку, присвячену засновнику “Української правди”, журналісту Георгію Гонгадзе (ФОТО). 

Великий Київ у Google News

підписатися